beylikdüzü escort

Zarif Şehirli

0

İstanbul’dan Ankara’ya gelmeden önce kafamda beliren sorulardan biri de, Anadolu’nun merkezindeki bu kozmopolit kentte tasarım ve moda anlamında neler yapıldığı sorusuydu.. Bugüne kadar Ankara’nın bu kimlikle öne çıktığına pek de rastlamadım çünkü ne yalan söyleyeyim.. Bu sebeple, tasarım ve modanın daha çok İstanbul ve İzmir’de yoğunlaşmasını, aslında bu kentte var olan potansiyele yapılmış büyük bir haksızlık olarak gördüm hep.

Bilakis, Ankara’da, siyaset kimliğinin de vermiş olduğu bir şehirli feminen stili rahatlıkla benimsenebilir. Bu stili benimseyen tasarımcılar farklılaşabilir, yeni bir ekol ortaya çıkarabilir..

İşte ben bu düşünceler içerisindeyken; bu koleksiyonu incelediğimde kafamda beliren tanım tam olarak bu oldu; -zarif ve şehirli. İddialı ama abartısız. Kendinden emin; bir o kadar mütevazı.

Ankara ‘nın yeni ve umut vaadeden tasarımcısı, Fatma Atasoy ‘un koleksiyonundan bahsediyorum..  Kendisini geçen ay konuk olarak katıldığım festivalde tanıyıp, ürünlerini inceleme fırsatı buldum. Fizyoterapistliği bırakıp, modaya yönelen ve henüz 2. sezonunda olan birine göre oldukça ince detaylar katılmış bir koleksiyona sahip.. Kumaş seçimleri, renk tercihleri, kalıpları ile sınırlarını aşmış, sektöre güzel bir giriş yapmış.Hem hanım hanımcık’lığı elden bırakmayan zarif elbiselere, hem güven sahibi ve elegant duruşlu takımlara, hem gün içerisinde farklı ortamlara adapte olan tuniklere; hem de özel davetlerin aranan parıltılı parçalarına yer vermiş.

İşte bu keyifli bir koleksiyondan hangi parçayı seçeceğime karar verememişken; bu saks rengi yelekli takımı görünce kafamda beliren; zıt renklerin çarpıcılığına gönderme yapacak böyle bir kombin oldu. Saks ve kırmızı, en sevdiğim ikililerden biri. İçine sakinleştirici siyah detaylar ve ayakkabıda biraz parıltı.. Gün içerisinde toplantılar, görüşmeler ya da bir topuklu ayakkabı ve ipekli gömlekle geceye uzanan şık bir stil için ideal değil mi ?

Kısaca Ankara ‘nın bana kazandırdığı ve daha çok platformda ismini duymaktan mutluluk duyacağım bir tasarımcı Fatma Atasoy.  Çok yakında ürünleri online satış sitesinde de olacak. Şimdilik Ankara’nın seçkin birkaç butiğinde yer alıyor. Ürünleri ile tanışmak için hala geç kalmış sayılmazsınız.

Sevgiler,

Yelekli Takım: Fatma Atasoy , Çanta: Zara , Ayakkabı: H&M , Kazak: HLD Triko , Şal: Armine

Fotoğraf: Tuba Şahin Özbey 

Paylas.

Yorum Bırak