Yenilikçi 5 Moda Aplikasyonu

hijab girl with phone

Akıllı telefonlar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası ve tabi akıllı uygulamalarda. Yol tarifinden tutun da; nöbetçi eczaneyi bulmak , taksi çağırmak hatta kahve falımızın yorumuna bakmak için bile bu uygulamaları kullanır olduk (gerçekten böyle bir uygulama var :)) Hayatımızı bu denli kolaylaştıran uygulamaların her gün bir yenisi çıkarken, modadaki yansımaları da bir o kadar fazla. Çevrimiçi satın alabileceğimiz ya da ücretsiz indirebileceğimiz pek çok moda uygulaması var. Bunların içinden, en son çıkan ve benim en yenilikçi bulduğum 5 farklı moda uygulamasını inceledim.

vipme moda uygulaması

1-) Vipme

Vipme, hangi kategoriden ya da hangi markalardan indirim istiyorsanız, size onlarla ilgili indirim haberi veren, hediye kuponlar kazanmanızı sağlayan bir moda aplikasyonu. En güzel tarafı da Türk bir yazılımcı tarafından geliştirilmiş. Uygulamayı ilk kullanmaya başladığınızda size beğendiğiniz markaların ve ilgi alanlarınızın bir listesini gösteriyor. Bu listeden seçim yapıp panelinize gittiğinizde, seçmiş olduğunuz markaların varsa indirim bannerları ekranınıza yer alıyor. Ayrıca size özel dergiden, ilgi alanlarınızla alakalı makalelere, yazılara vs. ulaşabiliyorsunuz.

shopicks moda uygulaması

2-) Shopicks

Bilinçli alışveriş yapmak diye bir şey var biliyorsunuz. Tüm seçenekleri gözden geçirip, ihtiyacımız dahilince satın alma kararı vermek. İşte Shopicks bu amaçla oluşturulmuş bir uygulama. Online mağazalardan beğendiğiniz ürünleri bir klasörde toplayıp, hepsini bir yerden yönetebiliyorsunuz. Sonra seçtiğiniz tüm ürünlere şöylece bir uzaktan bakıp, bilinçli satın alma kararları yapıyorsunuz. Bence çok yerinde bir uygulama olmuş bu.

asap54 moda uygulaması

3-) Asap54

İnternet üzerinde gördüğünüz, beğenip de bulamadığınız ürünlerin benzerlerini size sunan ve alışveriş yapmanıza olanak sağlayan bir uygulama. Uygulamayı yükledikten sonra kadın ve erkek ikonundan cinsiyet seçiyorsunuz, aramak istediğiniz ürünün resmini telefonunuzdan uygulamaya yüklüyorsunuz. Sonra size yüklediğiniz resme benzer ürünler sunuyor. Ben denemek için birkaç farklı fotoğraf yükledim, bazen alakasız modeller de gösteriyor fakat genel olarak aynı renk ve modelleri buluyor. En güzel yanı ürünlerin tl fiyatlarını ve Türkiye’ye gönderim yapan siteleri göstermesi. Uygulamada ek olarak renk bazında arama yapabiliyorsunuz. Mesela turuncuyu seçip, bu renkteki ürünleri listeleyebiliyorsunuz.

thehunt moda uygulaması

4-) The Hunt

Moda avcıları için keyifli bir uygulama. Asıl amacı aradığınız ürünü size sunmak. Bunun için aradığınız ürünü uygulamaya yükleyerek, diğer kullanıcılar arasından bu ürünü daha önce gören eden varsa, size geri bildirimde bulunmasını istiyorsunuz. Siz de aynı şekilde başkalarının aradığı ürünlerle ilgili yardımcı olabiliyorsunuz. Ayrıca kombininizi yükleyerek, kombininiz hakkında fikir alabiliyorsunuz “bunu giymeli miyim” şeklinde. Ya da farklı parçaları yükleyip, hangisini giymeliyim diyerek oylamaya sunuyorsunuz. Uygulama bir nevi bir community oluşturuyor. Ben şimdilik %52 ile evet almışım, bakalım dengeler değişecek mi :)

liketoknowit moda uygulaması

5-) Like to know it

Ve işte en beğendiğimi sona sakladım. Like to know it, isminden de anlaşılacağı gibi instagram’daki; “kazağınız nerden acaba, ayakkabınızı nerden aldınız, ceketiniz hangi marka” gibi soruları tek like ile, tek screenshot ile tarihe gömecek muhteşem bir uygulama. Peki nasıl olacak o ? Şöyle ki; uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra, instagram hesabınızla giriş yapıyorsunuz. Daha sonra uygulama açıkken, instagramda karşınıza bu uygulamayla yüklenmiş herhangi bir fotoğraf çıkarsa ve siz bu fotoğrafın ekran görüntüsünü alır ya da like’ larsanız, birkaç dakika sonra size bildirim geliyor. Ve açık olan uygulamadaki panelinize bu ürünlere ulaşabileceğiniz linkler yükleniyor. Siz de linklere tıklayıp alışveriş yapabiliyorsunuz. Harika bir şey bence. O yüzden instagramda #liketkit etiketli fotoğraf paylaşmış bir blogger filan görürseniz hiç çekinmeden like’ı yapıştırabilirsiniz. 2 dakika sonra ürünler hesabınızda :) Like to know it ‘in bir de ev dekorasyon versiyonu var. Şu adreslerden ulaşıp detaylıca görebilirsiniz; @liketoknow.it @liketoknow.it.home

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir