Yeni Örtünenler İçin İhtiyaç Listesi : )

Evet evet, bir gün blogda böyle bir başlık açacağım aklıma gelmezdi. Çok kısa bir sure önce, vira bismillah diyerek yeni bir yaşam tarzına adım attım. Uzun zamandır istediğim, ancak zamanını tayin edemediğim, ki zaman tayin etmenin  çok da mümkün olduğunu düşünmediğim, bu benim için pek taze duruma benimle sevinen tüm insanlara teşekkür ederim. Güzel ve samimi yorumlarla daha da şevkleniyorum : ) Bana bu süreçte destek veren tüm dostlarımı kucaklıyorum.

İşin manevi boyutu bir yana, bir de eksikler var tabi. Her ne kadar uzun süredir bu sektörün içinde olsam da, bir anda örtündüğüm için biraz hazırlıksız yakalandığımı söyleyebilirim. Yeni örtünen biri için, görünenin dışında, küçük ama hayat kurtaran bazı ihtiyaçları paylaşmak istedim. Olur da benim gibi hazırlıksız yakalanan birileri okursa, öncelikle ne almaları gerektiğini bilsinler dedim :)

1-Bone

boneler_Fotor

Bir kere, kullanacağınız başörtüsü hangi malzemeden olursa olsun, ki son zamanlarda ipek şallar ve eşarplar çok tercih ediliyor, kaymasın diye bone kullanmalısınız. Ben özellikle siyah ve koyu renkleri kullanıyorum. Aslında her rengini aldım diyebilirim, ama sonradan baktım ki koyu olanlar daha güzel duruyor. Açık renkleri pek tercih etmiyorum.

2-Topuz Tokası

SAM_1085_Fotor

Başörtüsünü daha muntazam yapabilmek için ihtiyaç listesinin başına bu aksesuarı da ekleyin. En püsküllüsünden lastik bir toka işinizi görecektir. Yalnız yumuşak olmasına dikkat edin, yoksa başınızı ağrıtacaktır.

3-Mıknatıslı Eşarp Klipsi

Ekran Resmi 2013-11-17 00.38.58

Son zamanın icatlarından bu aksesuar da, bence pek gerekli. Eşarbınızı bağlarken çok daha rahat edeceksiniz. Mıknatısı çok kuvvetli olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik farklı modelleri var. Özellikle taşlı olanlar çok şık.

4-Bolca İğne

Ekran Resmi 2013-11-17 00.38.41

Toplu iğneler başörtünüzü tutturken fazlasıyla işinize yarayacak. Aman eşarbım kaydı, aman rüzgar vardı uçtu gitti derdi yaşamamak için, sivri uçlu iğnelerden edinmeniz yararınıza olur.

5-Boyunluk

Ekran Resmi 2013-11-17 00.39.09

Henüz örtünmeden önce gördüğümde bana pek komik gelen bu şey inanın şuan en büyük kurtarıcım. Çünkü her zaman yakalı şeyler giyemiyorsunuz, yeri geliyor yakasız modeldeki bir bluz yada tunik giyiyorsunuz. O zaman da boynunuz gözükebiliyor vs. İşte bu boyunluk denen icat, bu konuda büyük kolaylık sağlıyor. Alıncaksa, bunun her renginden alınabilir düşüncesindeyim : )

6-Renk Renk Badiler

Untitled-1_Fotor

Giyinirken büyük kolaylık sağlayacak penye badilerin yanına da bir tik atmayı unutmayın. Özellikle ince dokulu kıyafetlerin altına giyilmesi gerekiyor. Kol boyu kısa olan bir tunik ya da bluzle de kullanabilirsiniz. Ben birkaç renk aldım, gerçekten çok işime yarıyor.

Sevgiler !

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir