Yaz İçin Pratik Yüz Detoksu

Temmuz ayına girdik, sıcak yaz iyiden iyiye “ben geldim” diyor. Bu aylarda cildimizdeki gözeneklerin sıcaktan genişleyerek kiri ve yağı emdiğini biliyorsunuz değil mi ? Bu yüzden bu aylarda cildimize özen göstermek, normalde olduğundan çok daha önemli. Cildimizi temizlemeli, nemlendirmeli, belirli aralıklarla peeling ve buhar banyosu yapmalıyız. Bunun dışında yüz egzersizleri, bol su tüketmek ve sağlıklı beslenme de şart tabii ;)

Yaz için çok pratik olduğunu düşündüğüm, benim de her sabah kullandığım bir detoks tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum:

  • Bir şişe maden suyu
  • Bir büyük limon
  • Buz kalıbı ve kap

Maden suyunu kabın içerisine döktükten sonra, büyükçe bir limonun suyunu da kaba ekliyoruz. Daha sonra bu karışımı buz kalıplarına dökerek buzluğa koyuyoruz ve donmasını bekliyoruz.

Her sabah temiz ve makyajsız cilde bir tane buz karışımını sürüyoruz.

Bu detoks sayesinde;

Maden suyunun içerisinde bulunan silisyum cildimizi güçlendiriyor ve gözenekleri sıkılaştırıyor. Yüzümüzdeki toksinlerden arınmamızı sağlıyor ve rahatlatıcı bir etki yaratıyor. Sabahları cildimizdeki solgunluğu ve göz altındaki morlukları da yok ediyor.

Ayrıca karışımın içerisindeki limonun yağ yakıcı etkisi olduğundan, vücut üzerinde bölgesel olarak da kullanabilirsiniz ;)

Sevgiler!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir