Yapabilirsin

Evet. Farah dünyaya gelmeden hemen önce, doğumdan sonra yapacağımı düşündüğüm şeylerle ilgili fazla hayalperest davrandığımı kabul ediyorum. Hani 1 ay sonra işe dönebilecektim, yarım gün de olsa çalışabilecektim, sosyal hayatıma kaldığım yerden devam edebilecektim ya; şimdi bu söylediğim şeylerin hepsi evrendeki bilmem hangi kara deliğin derinliklerine doğru yol alırken, ben de geleceğim ve kariyerimle ilgili yeni kararlar almanın derdindeyim.

Neticede bebekli hayat zormuş, abartmıyorum. Olay uykuydu, gazdı, beslenmeydi değil.. Onların zorluğu bir yere kadar. Asıl olay, dünyaya gözlerini yeni açmış birinin hayatı keşfetmesine yardımcı olmak, ona tertemiz bir pencere sunmak, anneliğin omuzlarındaki yükünü taşıyabilecek güce sahip olmak, eğitmek, öğretmek, öğrenmek, okumak, kendini yenmek.. İşte zor olan bunlar. Ona yetebilecek miyim endişesini taşırken, her gün bir başka konuda uzmanlaşabilmek.

Peki tüm bunlarla başa çıkabilecek miyim ? Bir yandan onu hayata hazırlarken, bir yandan kendi hayatıma devam edebilecek miyim ? Yapabilecek miyim ?

Evet, yapabilirsin. Korkmadan, sabırla, şefkatle, Allah’ın annelere bahşettiği o mucizevi sabır nimetiyle.. Yeter ki bırakma. Vazgeçme, geri çekilme. “Yapabilirim” de ki, yapabilesin. “Yetebilirim” de ki, yetebilesin.

Tüm annelere..

Sevgiyle kalın!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

2 Comments Yapabilirsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir