Trinity

3F7A2472

Hafta sonlarını sevdiğim klasik filmleri izleyerek geçirmeyi seviyorum. Sizin de vardır eminim, hani defalarca izlemekten sıkılmadığınız, en sevdiğiniz sahne geldiğinde ezberinizdeki replikleri karakterle beraber tekrarladığınız filmler. Ben bu postu bir köşede yazarken, ne tesadüftür ki benim için klasiklerden biri olan “Matrix” serisinin ikinci filmi açıktı ekranda. İlkini kaç defa izlediğimi hatırlamama imkan yok, ama Matrix’le ilk tanışmam 12 yaşıma denk gelmişti, onu biliyorum. O günden beridir, hangi kanalda karşıma çıksa oturur izlerim. Bazı akşamlar aklıma geldiğinde açıp en baştan izlemişliğim vardır. 

..Çünkü yaşadığımız dünyanın gerçekliğini sorgulatan ilk film Matrix oldu bizim için, her şeyin seçimle başladığını söyledi. “Yolu bilmekle, yolda gitmek arasında fark vardır” felsefesi yapıp kendimizi çok önemli zannetmeyi; ya da bir bifteğin aslında var olmadığını hep Matrix’ten öğrendik :) Yaşadığımız dünya bizi ele geçirmişti; duyularımızı, duygularımızı, kararlarımızı yönlendiriyor bizi içine alıyordu. Ki, kendine has gözlükleri ve uzun deri ceketi ile Morpheus çıkageldi; beraberinde Neo ve Trinity’i de getirdi.

İşte hayatımın pek çok anında ve şimdi bu postun içeriğinde bana ilham veren Matrix’e, dolaylı yoldan Wachowski Kardeşler’e selam ederim.

Hıııı sarı ceketim mi ? O B’S Butik Simge , yeni sezonundan ;)

3F7A2450

3F7A2469

3F7A2444

Gözlük: BURBERRY , Kap: B’S BUTİK SİMGE , Pantolon: KOTON , Ayakkabı: BERSHKA , Şal: KAYRA

Fotoğraf: Adem Eser

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir