Çarşamba, Haziran 26

beylikdüzü escort

The Modist: Muhafazakar Yüksek Modanın Yeni Adresi

0

O hep “olur mu, olmaz mı, olacak mı, tutar mı, eder mi” diye sorup durduğumuz “muhafazakar lüks moda” nın global ölçekte yeni adresi belli oldu; The Modist. Dün web’de turlarken denk geldim ve hemen bloga yazmalıyım diye düşündüm.

Böyle bir girişim elzem hale gelmişti bu bir gerçek. Zira birkaç sezondur muhafazakar moda alanında uluslararası arenada önemli gelişmeler oldu. Birkaçını daha önce yazmıştımhatırlarsınız; dünya devlerinin muhafazakar modaya yönelik kapsül koleksiyonları, büyük markaların reklamlarında oynayan başörtülü modeller, en son New York Moda Hafta’sında ilkbahar/yaz koleksiyonunu sergileyen Endonezyalı Müslüman modacı Anniesa Hasibuan vs. Gelişmeler hızla olmaya da devam edecek, bunlar başlangıç.
The Modist de buradan yola çıkarak, muhafazakar lüks alanında e-ticaret açığını kapatmaya yönelik en büyük girişim olacak gibi duruyor. Bir başka ifade ile Net-a-porter ‘a kardeş geldi diyebiliriz 🙂 Sitenin kurucusu Sally Matthews de zaten Natalie Massenet gibi (net-a-porter’ın kurucusu), uzun yıllar işin mutfağında kalmış bir isim. Harper’s Bazaar Arabia’da yıllarca moda editörlüğü yapmış. Şimdi muhafazakar yüksek modanın zirvesinde kariyerine devam edecek anlaşılan.

Sitede Marni, Alberta Ferretti, Christopher Kane gibi büyük markalar yerini almış bile. Başka markalarla işbirlikleri de devam edecektir. En azından bir Dolce&Gabbana, bir Valentino hareketi bekliyoruz.

Designers bölümüne göz atarken Türkiye’den de markalara denk geldim ve çok mutlu oldum. Bunlardan biri benim de çizgisini çok beğendiğim, Mehtap Yılmaz tarafından kurulan Mimya. Taze bir marka olmasına rağmen, güzel çıkış yaptı. Geçtiğimiz ay London Modest Fashion Week’e de katılmıştı. Bu işbirliğinin tohumları orada atıldı belli ki. Umarım onlar için de güzel kapılar açacaktır bu işbirliği. (*Edit: Mehtap Hanım’la telefonda görüştük, 1 yıllık bir projeymiş. Ekibin satın almacıları ile tanışıklıkları geçen seneki bir etkinliğe dayanıyormuş. Heyecanla bu günü beklediklerini dile getirdi) 

The Modist gibi bir girişimin güzel tarafı da bu aslında, Türkiye’den yurtdışına açılmak isteyen pek çok muhafazakar marka için bir şans doğurması. Değerlendirebilene elbette.

Sitenin dünyanın pek çok noktasına gönderimi var, Türkiye’ye de. Ama zannediyorum alışverişin büyüüük kısmı ortadoğudan olacaktır 😉

Aşağıda sitenin tanıtım videosunu paylaşıyorum, mutlaka izleyin. Çıkış noktasına, tavrına, güçlü kadın vurgusuna hayran kaldım. Çok güzel iş yapılmış. Belli ki ekip sağlam. Bundan sonraki gelişmeleri de hep birlikte takip ediyor oluruz zaten.
Sevgiler,

 

Paylas.

Yorum Bırak