beylikdüzü escort

Tesettür Giyimde Minimal & Bohem Stil

0

Son dönemde, tesettür giyimi benimsemiş gençlerin tarzında hızla yayılan bir minimalizm trendi başladı. “Az çoktur” felsefesinden ilham alan bu trendi Türkiye ve dünyada pek çok stil öncüsünün & bloggerın da benimsediğini görüyoruz. Daha düz parçalarla, daha sade görünümler oluşturabileceğiniz bu trend aslında, yalnızca topuklu ayakkabı ya da abartılı elbiselerle şık olabiliriz algısını da yıkıyor. Bohem akımıyla birleşen minimalizm ise; daha günlük ve doğal kombinleri beraberinde getiriyor… Sadeliğin getirdiği bu özgüveni, stilinize yansıtmak ve bu trendi giyim tarzınıza uyarlamak isterseniz, işte 6 maddede minimal & bohem stilin ipuçları sizlerle;

1.Az renkli ve pastel kıyafetler

Öncelikle bu trendi benimsemek için dikkat çeken fosforlu renklere veda etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. İki ana renk; siyah ve beyazı bol bol kullanabileceğiniz bu trendde; kahve tonları ve yeşil gibi doğal tonları da göz hapsine alabilirsiniz. Haki, yağ yeşili, tarçın, hardal sarısı, latte, bej ve ekru tonlarından ilham alabilirsiniz.

2.Ton sür ton

Renkler demişken; minimal giyimde en sevilen görüntülerden biri ton sür ton görüntüler. Daha basit anlatımla; üzerinizdeki kıyafetlerin hepsinin, aynı rengin farklı tonlarından oluşması.. Örneğin açık kahve tonlarında bir tunik giydiyseniz,  pantolonunuzun koyu kahve tonunda olması, şalınızın ise kahverenginin çok açık bir tonundan olması gibi.

3.Desensiz parçalar ya da tek noktada desen

Minimal bir stil için, iri ve dikkat çeken desenlerden uzak durmanız gerekiyor. Daha çok düz kumaşlarla tasarlanan kıyafetleri tercih etmelisiniz; desen tercih edecekseniz de tek bir kıyafette desen kullanabilirsiniz. Örneğin düz renkte bir tuniğin altına minik desenli (tropikal desenler, çiçek desenleri ya da geometrik desenler olabilir) bir pantolon giyebilirsiniz. Fakat bu durumda eşarbınızın da sade olması gerektiğini unutmayın.

4.Doğal dokulardan ilham alın

Minimal ve bohem giyim tarzı için doğal dokulardan ilham alabilirsiniz. Keten kumaşlarla tasarlanan tunik & pantolonlar, pamuklu şallar ve hasır çantaları değerlendirebilirsiniz. Kıyafet seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta; kesim olarak dar kalıp değil, daha bol kesim parçaları tercih etmeniz gerektiği.

5.İkonik ayakkabılar ve terliklerden yararlanın

Geçen sezondan bu yana görmeye alışkın olduğumuz babuş tarzı ayakkabılar ve terlikler bu trendin en önemli yardımcılarından. Babuş dışında; üçgen sivri burun ve küt topuklu ikonik ayakkabıları da minimal & bohem giyim tarzınıza uyarlayabilirsiniz.

6. Sade aksesuarlar

Son olarak, minimal & bohem giyim tarzını benimseyecekseniz, abartılı ve parıltılı takılarınıza da  bir süreliğine veda etmeniz gerekiyor. Daha çok ince yüzükler, ince bileklikler ya da minik kolyeleri tercih edebilir ve stilinizi tamamlayabilirsiniz.

**Çekmeköy 2023 Dergisi, 2018 Ekim Sayısı’nda yayımlanan yazım.

Paylas.

Yorum Bırak