beylikdüzü escort

Tesettür Giyimde Denim On Denim Trendi

0

Hayatımızın ve gardrobumuzun en vazgeçilmez parçalarından biri denim parçalar; yani bildiğimiz adıyla kotlar. Modası asla geçmeyen, kolay eskimeyen, ütü gerektirmeyen, günlük giyimde hemen her tarza kolayca uyum sağlayabilen kotları pek çok farklı şekilde kombinleyebiliriz. Peki bir kot pantolonu kot ceket ya da kot tunikle kombinlediğimizde ne olur; işte o zaman denim on denim dediğimiz trend olur.

Tesettür giyimde denim on denim trendini nasıl uygulayabiliriz ? İşte size birkaç farklı stil önerisi.

Kot Etek ve Kot Ceket/Gömlek İkilisi 

Tesettür giyimin vazgeçilmez parçalarından olan eteklerle bu trende ayak uydurabiliriz. Ki zaten bence tesettürlü her kadının dolabında en az bir adet uzun kot eteği olmalı. Zamansız ve inanılmaz kullanışlı. Uzun kot eteklerimizin üzerine kot ceket ya da kot gömlekler giyebiliriz. Aynı tonda olmasına gerek yok, örneğin taşlanmış bir kot eteği beyaz kot ceketimizle tamamlayabiliriz. Altına sneaker giyerek günlük ve spor bir kombin oluşturabiliriz. 

Uzun Oversized Ceketleri Kullanın

Son dönemde oversized yeniden moda olunca, markalar bu trendi denim kumaşlarla bir araya getirip uzun oversized kot ceketleri piyasaya sürdü. Yalnızca tesettür giyim markalarında değil; Mango, Zara, Bershka gibi hazır giyim markalarında bu tarz ceketlerden kolaylıkla bulabilirsiniz. Denim on denim trendini hayata geçirmek için, uzun oversized kot ceketleri kot pantolonlar ile birlikte kullanabilirsiniz. İster ceketle aynı tonda, ister beyaz ya da siyah jean pantolonlarınızla kullanabilirsiniz.

Kot Pantolon, Uzun Tunik ve Kot Ceket 

Hali hazırda uzun oversized ceketim yok kısa bir modelim var, ama bu trendin ucundan da bir şekilde tutmak istiyorum diyorsanız; kot pantolonlarınızın üzerine uzun tunikler ve kısa kot ceketlerinizi kullanarak farklı bir kombin de oluşturabilirsiniz.

Kot Jileler Üzerine Kot Ceket

Denim jileler de son dönemde oldukça revaçta olan parçalardan. Bu tarz bir kot jile üzerine, kot ceketleri kullanarak bu trende uyum sağlayabilirsiniz. Ya da diğer bir seçenek kot salopetlerin üzerine uzun kot ceketler, uzun kot gömlekler de giyebilirsiniz.

Aksesuarlarda Zıt ve Canlı Renkleri Deneyin 

Denim on denim trendinde bence önemli olan doğru aksesuarları da seçebilmek. Hem alt hem üst giyimde aynı kumaşı tercih edince, kullanacağınız çanta ve ayakkabıyı canlı bir renk seçerek kombine biraz hareket katabilirsiniz. Örneğin kırmızı, saks gibi canlı tonları kombininize dahil edebilirsiniz.

Desenleri Kullanın

Yukarıda söylediğim gibi aynı dokuları birlikte kullanınca, içine farklı bir desen kullanmak da hoş olabilir. Benim denim parçalarla en çok yakıştırdığım desen breton, yani çizgili desenler. Kot pantolon üzerine uzun çizgili bir bluz ve onun üzerine önü açık şekilde kullanacağınız uzun kot gömlek tercih edebilirsiniz. Ya da çantada leopar desen gibi hareketli desenleri kullanabilirsiniz.

Kot gömlek üzerine kot ceket

Son olarak denim on denim için yalnızca alt ve üst parçaları bir araya getirmeniz gerekmiyor. Kot gömlekler üzerine kot ceketler giyerek ve hatta kot kumaştan çantalar takarak da bu trendi yakalayabilirsiniz.

Paylas.

Yorum Bırak