beylikdüzü escort

Tatil Valizimde Neler Var ?

0

Ve bayram tatilcileri için klasik valiz hazırlama sendromu başladı 🙂

6 günlük tatil için onlarca parçayı valize koyduysanız, “ay şunu da alsam bunu da koysam, e canım bunun da hatrı kalır” demeye başladıysanız, uzun uzadıya süren kombin telaşesinden bıktıysanız; belki benim valizime göz atmak isteyebilirsiniz 😉

Valiz hazırlamak bir hayli zor iş. Bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekiyor. Valiz hazırlarken beni yönlendiren ilk şey, gittiğim yerin hava şartları. Deniz kenarı mı, havası soğuk mu, yağışlı olabilir mi gibi tüm sorular için 2 gün önceden hava durumuna mutlaka göz atarım. İkinci olarak dikkat ettiğim şey ise, birbiri ile uyumlu olabilecek parçaları tercih etmek. Özellikle ayakkabı ve çantayı buna göre seçerek, yerden tasarruf etmeye çalışırım.

Peki bu bayram yanıma neler alıyorum, bakalım;

Benim için bayramlar aile ziyaretleri demek. Evlendikten sonra yeni bir rota daha hayatıma eklenince; kah Ege’deyiz, kah Karadeniz’de. Dolayısıyla hep deniz kenarındayım. Ve yanıma buna göre bir şeyler almalıyım. Henüz kışa girmediğimiz için, hava güzel olursa ve fırsatım olursa giyerim diye haşemamı valize koyabilirim mesela.

Seyahat kombinimin ana elamanları rahat ayakkabılar, bir adet jean, basic bir tunik ve trençkot da benimle birlikte. Valize gelecek olursak; bayramlıklar dışında (onları ayrı tutalım:)), alternatifli olması için iki adet pantolon (bir adet koyu, bir adet açık renk olabilir), birkaç farklı tunik, özel bir gece olursa giymek için bir adet elbise, uzun giy-çık kap ya da hırka, şık bir topuklu ayakkabı ve bir tane babeti valize ekliyorum. Ayakkabıları koymak için ayakkabı torbalarını kullanıyorum. Ama elinizde böyle bir şey yoksa, buzdolabı poşetlerini de değerlendirebilirsiniz.

Bunlar dışında bir adet clutch çanta, seyahat sırasında kullanabileceğim geniş bir çanta ve farklı renklerde şalları da yanıma alıyorum; siyah şalım her seyahatte olmazsa olmazım. Aksesuarlarım için minik çantalardan yardım alıyorum. Saat ve gözlük gibi aksesuarları da kılıflarında taşımayı tercih ediyorum.

Seyahat sırasında kullandığım en kullanışlı şeylerden biri olan, şampuan ve saç kremi gibi kozmetik eşyalarımı koyduğum küçük tüpler de valizime eklendi. Böyle bir ürünü Gratis ya da Watsons’dan bulabilirsiniz. Son olarak makyaj çantam, kremlerim, seyahat kitabım ve kulaklığımı da koyduktan sonra işte pratik tatil valizim hazır!

Bunların yanı sıra yağmura yakalanmamak için bir şemsiye; olası minik kazalar için yara bantları, pamuk ve iğne-iplik gibi elzem bazı şeyleri de ihmal etmemek gerek.

Paylas.

Yorum Bırak