Son Styling Çalışmam

KPK

Mevsimler henüz birbirine girmemiş; yazları yaz, kışları kış gibi yaşarken hazır giyim firmaları için 2 ana koleksiyon vardı: yaz koleksiyonu / kış koleksiyonu. Hem klimatik faktörlerin , hem de son yıllarda ön plana çıkan global fast fashion akımının etkisiyle, artık durum biraz farklı. Başta büyük hazır giyim markaları olmak üzere, firmalar artık ara dönem koleksiyonları çıkarmaya başladılar.

Bunun en büyük sebeplerinden biri dengelerin çabuk değişmesi. Mesela kış gelmemişken bir anda kış geliyor; o an ihtiyaç olmayan şey ertesi gün ihtiyaç haline gelebiliyor. Beğeniler, moda ve trendler, sokak stilleri bir anda değişebiliyor. Hiç şüphesiz bunda yeni medya araçlarının etkisi de fazlasıyla büyük. Özellikle sosyal medya başı çekiyor. Facebook, twitter ve instagram gibi sosyal medya araçları ile dünyanın bir ucunda ortaya çıkan en yeni akımları takip edebiliyoruz. Bu durumda yerli markalar da kendini sürekli geliştirmek ve revize etmek durumunda kalıyor. En yeniyi ve en farklıyı, kendi müşteri kitlesine göre en doğru şekilde yorumlayan elmayı kazanıyor.

Ha bu konuya nerden geldim, şurdan. Şahsi kanaatim bu sezon muhafazakar giyim sektöründeki firmalar da bu gelişimden fazlasıyla beslenmiş durumda. Koleksiyonları inceleyince gerçekten farklı olan bir şeyler görebiliyorsunuz. (Kayra’nın koleksiyonu takdir edilesi mesela) Tabi hali hazırdaki firmaların yanında sektöre yeni firmalar da dahil olmaya devam ediyor. Bu firmalardan biri de B’S Butik Simge. Uzun yıllar Ortadoğu ülkelerine üretim yaptıktan sonra, kısa bir süre önce Türkiye perakende sektörüne giriş yapan bir firma. İhracattaki vizyonunu, modern kadının giyim tarzıyla bir araya getirerek, daha ilk koleksiyonunda farklı bir çizgi ortaya koymayı başarıyor. Koleksiyonu inceleyince, tasarımlarını geniş bir çerçevede ele aldığını görüyorsunuz. Her tarzdan kadına hitap eden ürünleri ile belki de nokta atışı yapıyor kim bilir. Ama ortaya farklı bir şeyler koyduğunu söylemek mümkün.

B’S Butik Simge’nin ilk koleksiyonunda styling bana aitti. Parçalar güzel olunca, daha da bir keyifle çalışıyorum açıkçası. Bazen öyle oluyor ki, bir firmanın stylingini üstleniyorsunuz, ama koleksiyondaki parçalar pek hoş değil. Beğenmediğiniz bir şeyi en güzel şekilde göstermeye çalışmaksa gerçekten zorlayabiliyor sizi. Neyse ki Butik Simge’de bu sıkıntıyı yaşamadım. Kış koleksiyonundaki ürünlerin pek çoğunu sevdim. Çekim kalitesi olarak da çok içime sinen kareler ortaya çıktı. Sizlerle de paylaşmak istedim. Bakalım beğenecek misiniz ;

simge5

bu look favorim

bu look favorim

simge3

simge2

simge4

simge6

SİMGE7

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir