Sezonun Grisi

Renklerin kullanımı konusundaki yazılar sizden de çok beğeni alınca, bu konuyu biraz daha açmaya ve sık sık önerilerde bulunmaya çalışıyorum. Hatta bu konu ile ilgili deneme bir video da hazırlamıştım buradan ulaşabilirsiniz.

Bugünse, kışın vazgeçilmez renklerinden ve neredeyse bütün renklerle kolaylıkla kombinlenebilen griden bahsedeceğim. Bu sezon koleksiyonlarda takip ettiğimiz üzere metalik akım etkisini fazlasıyla göstermekte. Kimileri bu akımı uzay çağının bir yansıması olarak da kabul ediyor. Tüm bu çağrışımlar da bizi griye fazlaca odaklıyor.

Peki bu rengi sezonun öne çıkan hangi trendlerinde kullanmalı, stilimizde nasıl yorumlamalı ?

5 farklı öneri ile karşınızda gri!

1.Çanta ve ayakkabıda metalik renkleri son 2 yıldır görüyoruz. Şahsen fazla dikkat çektiği ve kombindeki diğer parçalardan rol çaldığı için, çok sevemedim kendisini. Ama fazla parlamayan, kısmi metalik backpack bir çanta sezonun hiti olmasının yanında, pratik kullanımı ile de bir adım öne çıkıyor. Bu kombinde sevdiğim diğer bir detay, vişne çürüğü ve gri ikilisi. Israrla deneyiniz ;)

2.Yelekler başlı başına bir kurtarıcı iken, hem kruvaze hem gri olması; bu yeleğe bakarken gözlerimin ışıldamasına yetti de arttı bile :) Ben işin içine biraz kırmızı tonları katmaktan yana takındım tavrımı. Tamamlayıcı parçalarım ise casual bir stile davet ediyor; jean pantolon, tüvit bir çanta ve chunky botlar!

3.Gri triko kazak olmadan geçen bir kış düşünemiyorum. Bu parça ile en fazla parizyen stili yakıştırıyorum esasen, küloş etek ve stilettolar. Belki minik bir çanta.. Ama bu defalığına kot eteği ve sneakersları tercih ettim. Yağ yeşili ile ilk defa denememe rağmen, hiç de fena olmadı sanki. Siz de bu şekilde kolay bir hafta sonu kombini oluşturmayı deneyebilirsiniz.

4.Ve tabi ki ofis stilinin olmazsa olmazı blazer ceketler. Gri ekose desenli bir ceketten daha kurtarıcı bir parça olamaz herhalde ofis için. Bu tarz pek benlik olmasa da, madem konumuz vazgeçilmez griler, bu klasikten de bahsetmek gerekir. Bu parça ile siyah garanti bir uyum gösterecek, ama siz işin içine biraz saks mavisi katmayı da deneyebilirsiniz.

5. Benim en sevdiğim duruşlardan biri bu. Maksi etekler ile kazakları kombinlemeyi seviyorum. Üstelik bu sezonun öne çıkan 3 parçası da griye işaret ediyor; kalın topuklu botlar, büyük askılı çanta ve kaşe küloş etek. İşin içine oversized kaban ve tarçın tonları da girince tam bir kış stili oldu. Sizler de bu tonları, gri ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir