Sezonda Çizmeler

Moda ekseninde, trendler ile yaratıcılıklarını bir araya getiren tasarımcılar biz kullanıcıların seçim yapmasını bu sezon çok daha zor hale getirdiler. Hangi markaya baksan farklı ve iddialı bir parça görüyorsun. Hele hele konu “ayakkabı” olunca akan suları durduran biz kadınlar, bu farklı ve iddialı parçaları seçerken bir hayli zorlanacağız gibi duruyor.

Tabii bir de Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası ülkemizi iyiden iyiye etkisi altına almaya başladı. Ayakları üşütmeden, 2012/2013 Sonbahar-Kış sezonunun çizme dosyasına kısaca bir göz gezdirelim. Sezonun çizme modellerinden öne çıkan detaylar şöyle:

Klasik Modeller

Her kıyafetle rahatça kombinlenebilen detaysız klasik deri çizmeler bu sezonda bayanlara büyük bir kolaylık sağlayacak. Pastel tonların ağırlıkta olduğu bir kış sezonuna giriyoruz. Tabii topuklu düz siyah çizme, küçük siyah elbise klasikliğinde aradan göz kırpmayı ihmal etmiyor.

Dolgu Topuklu Modeller

Dolgu topuk ayakkabılar son yaz sezonundan beri etkisini sürdürüyor. Tasarımcıların bu kış ve önümüzdeki kış bu akımı bırakmaya niyeti yok gibi görünüyor. Tabii dolgu topukların ne kadar rahat olduğunu söylememe gerek yok. Hele ki kışın yağmurunda ve çamurunda bile, düz taban giymeyi alışkanlık haline getirememiş, “azıcık da olsa illa topuklu olacak” diyen bayanlara dolgu topuk ayakkabı büyük bir kolaylık sağlayacak.

Tüylü Modeller

Ugg botlar çıktığından beridir gözümüz ayakkabıda tüye alıştığından mıdır, yoksa kadın olmanın verdiği iç güdüsel zaaftan mıdır nedir, tüylü çizmeleri bir hayli sever olduk. Kıyafeti zenginleştiren, farklılaştıran bir havası var şüphesiz. Üstelik ayakları da sıcacık tutuyor. Seçenekler arasında yerini alabilir..

Fold Over

Givenchy’nin ayakkabı dünyasına kazandırdığı bir model olan dışa katlanmış görünümlü fold over çizmeler, diğer markalara da ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Givenchy’nin başlattığı bu duruşu, bu sezon pek çok markada görmek mümkün.

Süet Modeller

Her ne kadar kış sezonu için çok uygun olduğunu düşünmesem de, süet dokusu tasarım ve duruş harikası modellerde hayat bulmaya devam ediyor.

Rain Boots

Bir gün plastik lastik ayakkabıların moda olacağı; üstelik farklı renklerle, farklı materyallerle tasarım abidesi ayakkabılar haline dönüştürüleceği kimin aklına gelirdi ki. Artık kış deyince “rain boot’ um olmadan asla” diyoruz.

Rugan Modeller

Rugan deriden tasarlanan çizmeler son birkaç sezondur yerini sabitledi, hiçbir yere gitmiyor. Gösterişli ve dikkat çeken duruşları ile bu sezon raflarda da gözümüze fazlasıyla çarpacak.

Uzun Modeller

Çizmelerin boyu uzadıkça uzuyor! Dünya devi markaların öncülüğünde, pek çok markanın vitrininde yer almaya başlayan uzun çizme modellerini giymek biraz cesaret işi.. Bu sezon buna kimler cesaret edecek, göreceğiz.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir