Oversized Palto Gündemi

pembeoversized

Üzerime 2 beden büyük gelen bir kıyafet, nasıl olur da bu kadar trend olabilir ?

Başlarda çok ısınamadığım, ancak son 3 sezondur moda kulvarındaki yerini ısrarla korumaya devam etmesinden ve her yerde karşıma çıkmasından olsa gerek, şimdilerde sevmeye başladığım oversized paltolar, bu kış da top listesine girmiş durumda. Geniş kesimli bu palto modelleri ile trendy bir görünüm yakalamak mümkün; doğru parçalarla tabii.

Oversized ceketleri nasıl kullanırsak stil sahibi bir görünüme ulaşırız biraz ondan bahsedelim.

sneakers

o2

Son zamanların en sevdiğim akımlarından biri de salaş mod! Renkli bir büyük beden ceketin içine giyeceğiniz beyaz t-shirt ve paçaları kıvrılmış jean sizi bir anda çok stylish gösterebilir. Elbette bağcıklı sneakerlar ve doğru aksesuarlar olmadan olmaz. Kural basit, paçaları kıvır, sneaker giy !

masküfeminen

koza manto main

oversized-paltolar-trendi-onlineaktivite-1

Feminen görünmek için dar kalıplı kıyafetleri tercih etmeliyiz diye bir kural yok. Oversized ceketlerin maskülen havasını kırmak için ihtiyacınız olan 3 şey, kalem etek, minik bir el çantası ve topuklu ayakkabılar. Yakalı bir gömlek ve görüntünüze hareket katmak için boynunuza dolayacağınız şal ile, şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

 grunge

o

o3

Biker botlar, bucket çanta ve deri bilekliklerle kullanacağınız oversized ceketiniz ile, grunge stiline öncülük etmek mümkün. Bu stilin en büyük destekçisi olan bereleri ve yırtık kotları unutmamak lazım.

fransızasilzadesi asalet

Coco Chanel’in küçük siyah elbiseyi tasarlaması ile başlayan Fransız asilzadesi görünümü, özellikle 30’lu yıllarda etkisini göstermeye başlamışken, modada aynı zamanda kadınsı formlara geçiş dönemi de doğmuştu. Henüz geniş kalıplardaki ceketlere eşlik eden tüylü detaylar ve eşarplar, minimal formdaki aksesuarlar ve minik el çantaları ile kombinleniyordu. Oversized paltonuz ve ince kalıp elbiseniz ile geçmişi bugüne taşımak mümkün.

hippie style

1960’larda bir özgürlük hareketi olarak karşımıza çıkan hippie stilinin modern zamanlardaki hali püskül ve sallantılı aksesuarlarla destekleniyor. Geniş kesim paltonuza eşlik edecek, ispanyol paça pantolon ve Janis Joplin gözlükleri ile yeni bir tarz keşfedebilirsiniz.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir