Öneri: İpekoza Şal

İpek şallardan vazgeçemiyoruz. Rahatlığına, hemen hemen aradığımız her renk tonuna ulaşabiliyor olmamıza, her tarzda kombine; ama özellikle desenli kıyafetlerle olan uyumuna ve daha pek çok artısına fazlasıyla alıştık.

Tüketiciden yana talep böyle çok olunca, tesettürlü hanımların bu talebine yetişmeye çalışan başörtü firmaları da büyük bir titizlikle çalışıyor, koleksiyonlarını her sene yeniliyor. Bunun yanında varolan firmaların yanına yeni firmalar da ekleniyor. Ama söz konusu ipek şal olunca, elbette işi bir bilene bırakmak lazım, çıkan her yeni ürüne itimat etmemek lazım.

Ürünleri ile yeni tanıştığım bir markadan bahsedeceğim bugün; Katredar Eşarp’ın Türkiye’ye getirdiği İpekoza şallardan. Yeni sezon başlarken kıyafetlerimle uyumlu olacak 3 farklı rengini temin ettim. Renklerin canlılığına hayran kaldım.
Diğer yandan tahmin ediyorum ki bir ipek şalda aradığımız kriterler hepimiz için hemen hemen aynıdır. Öncelikle dokusunun ipeksi olması gerekir. İşte İpekoza şalları elinize aldığınızda hissettiğiniz şey tam olarak bu, ipeksilik. Ki bugüne kadar pek çok markanın şalını kullandım, pek azında bu dokuyu bulabildim diyebilirim. Kullanıldığında tok durması; ama aynı zamanda kolay şekil alması, bir de yıkama sonrası dokusunda bozulma olup olmaması ipek şalda aradığımız diğer kriterler. Henüz bu şalları yıkama fırsatım olmadı, ama duruşundan gayet memnun kaldım.
Yeni sezon alışverişi öncesi İpekoza şallara göz atmanızı tavsiye ederim.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir