Pazartesi, Temmuz 16

beylikdüzü escort

Mor Hangi Renk İle Kombinlenir ?

0

“Senin rengin ne” diye soran olursa , açıkça Mor diyebilirim. Göründüğünden çok daha güzel anlamları barındıran bu rengi kombinimdeki herhangi bir parçada taşımaktan çok mutlu oluyorum. Renk bilimcilere göre mor; duyguyu, gizemi ve asaleti yansıtıyor. Daha önce şu yazımda da anlattığım gibi, yüzyıllar önce yalnızca imparator ve zenginlerin giydiği renk olarak bilinirmiş ve çok zor elde edilen bir renkmiş.

Peki mor hangi renk ile kombinlenir ? Hangi renklerle uyumlu olur ?

Mor rengin uyumlu olduğu 5 renkle, 5 farklı kombin önerisi hazırladım. Umarım sizin de kombinlerinize ilham verir 🙂

1.Mor / Turuncu

Ben günlük kombinlerimde kontrast renklerden ilham almayı seviyorum. Mor ve turuncu da bu renklerden ikisi. İkisi de baskın renk olduğu için, içine mutlaka sakinleştirici bir üçüncü renk katmak gerekiyor. Bu siyah olabilir, ekru olabilir. Ben bu kombinde griyi tercih ettim. Bütünsel olarak mor, turuncu ve gri hoş bir üçlü oldu sanki ne dersiniz ?

2. Mor / Yağ Yeşili

Yağ yeşili zaten çok sevdiğim bir renk. Yağ yeşili ve morun uyumu ise şahane. Sezon kaygısız bir uyum. Her döneme hitap ediyor bence bu ikili. Bu renkleri kullanırken daha fresh bir görünüme kavuşmak için ekru parçalardan yararlanarak kombininizi tamamlayabilirsiniz. Örneğin yağ yeşili bir kap ve mor pantolonu; ekru triko kazakla kombilemeyi deneyin. Aynı tonlardaki başörtünüz ile bütünselliği koruyun.

3. Mor / Kırmızı

Yine baskın iki renk; kırmızı ve mor. Özellikle sıradanlıktan kurtulmak ve renk oyunlarından yararlanarak stilini özelleştirmek isteyenlere bu iki rengi önerebilirim. Benzersiz ve stil sahibi bir görünüm içinse dengeyi iyi sağlamak gerekiyor. Bunun için siyah parçalardan yararlanabilirsiniz. Kırmızı kaban, mor etek; siyah kazak ve ayakkabı, renkli bir başörtü ile tamamlandığında ortaya güzel bir kombin çıkacaktır.

4. Mor / Hardal Sarısı 

Mor ile uyumlu olan bir başka renk; hardal sarısı. Özellikle gençler için önerebileceğim bu kombinde, hardal sarısı parka ve çanta; mor tunik ve ayakkabıdan faydalandım. Tamamlayıcı olarak ise siyahı tercih ettim. Ama siz denim bir kotla da deneyebilirsiniz. Renkli ve eğlenceli bir kombin oldu. Hardal sarısı yerine sarının başka tonlarını da deneyebilirsiniz. Örneğin mor ve limon sarısının uyumu da oldukça güzel.

5.Mor / Gül Kurusu

Mor ile kombinleyebileceğiniz bir başka renk gül kurusu. Bakıldığında ton sür ton bir görünüm veren mor ve gül kurusunun uyumu oldukça güzel duruyor. Mor bir kazağı, gül kurusu outwear bir parça ile kullanabilirsiniz. Ya da mor pantolon veya etek üzerine gül kurusu tonlarında bir bluz giyebilirsiniz. Bu kombinde mor ile uyumlu olan sürpriz bir renk daha var; turkuaz yeşili. Mor ve turkuaz yeşili renklerini ikili olarak; ya da mor, gül kurusu ve turkuaz yeşili üçlüsünü günlük kombinlerinizde kullanmaktan çekinmeyin.

Paylas.

Yorum Bırak