Modeline Göre Etek Nasıl Kombinlenir ?

Bir kadına en çok yakışan kıyafetlerin başında bence etekler geliyor. Etek yakışmayan kadın yoktur, yeterki vücut tipimize yakışan modeli bilelim ve doğru parçalarla kombinleyelim. Bugünün konusu da bahar aylarında imdadımıza yetişecek etekleri kullanma sırları.

Bakalım modeline göre hangi etek, nasıl kombinlenir ?

Maksi etek

2 maksi etek

Bileklerimize kadar uzanan maksi etek modelleri bu sezon yine moda gündeminde. Rengarenk seçenekleri ile dolaplarımızı şenlendirecek. Maksi etekler basic düz bir tshirt ile bile rahatlıkla kombinlenebilir.  Desenli olan modelleri düz renkli kısa bluzlerle kullanmalıyız. Altına dekolteli ve kafesli ayakkabı modelleri, dolgu topuklar çok şık duracaktır.

Kısa boylu kadınlar için küçük bir ipucu; uzun kolyeler görünüş olarak sizi bir tık daha uzun gösterecektir.

Kalem etek

1 kalem etek

Bedenimize oturan kalem etek modelleri hemen dizin altında veya diz mesafesinde bitmelidir. Bacak boyu kısa olan bayanlar bu etek modelinden özellikle kaçınmalıdır.

Kalem etekler gömleklerle kombinlenebilir. Gömleği eteğin içinde kullanmak daha modern bir görüntü sağlayacaktır. Beli ince olan kadınlar kemerle kombinlerini tamamlayabilirler. Altına stiletto ayakkabılar çok şık duracaktır.

Mini etek

3 mini etek

Bacak boyu kısa olan kadınlar için ideal bir model. Mini eteklerin altına hemen hemen bütün ayakkabılar kullanılabilir. Gündüz kombinlerinde spor ayakkabılar ve babetler, gece kullanımlarında topuklu ayakkabılar tercih edilebilir. Bu modeldeki etekleri çok büyük çantalarla kullanmamalıyız, orta boy ve küçük çantalar  daha uygun olacaktır.

Volanlı etek

4 volanlı etek

Volanlı etekler de bu sezon oldukça gündemde. Bu etekleri tercih ederken üzerine olabildiğince sade bluzler tercih etmeliyiz. Altta zaten hareketli olan modeli, üst tarafta bir nebze yumuşatmalıyız. Fırfırlı, dantelli bluzlerden uzak durmalıyız. Bu etekleri topuklu ayakkabılarla kullanırsak model daha iyi duracaktır. Aksesuar tercihimizde de daha minimal davranmalı ve abartıya kaçmamalıyız.

Düz dar etek

5 düz dar etek

Kalçası geniş kadınların tercih edebileceği bir model. Kullanım yerine göre hareketli ve önden detaylı bluzlerle, desenli gömleklerle kombinleyebiliriz. Ayakkabı tercihimiz yine gündüz veya gece kullanımına göre şekillenebilir. Abartılı ve iri kolyelerle kombinimize hareket katabiliriz.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir