Pazartesi, Kasım 11

beylikdüzü escort

Kışın Gizli Trendleri

0

Dünya devlerinin sonbahar/kış sezonu için öngördüğü trendleri daha önce yazmıştım esasında, lakin artık hızlı giyim markalarında birden fazla ara koleksiyon sunulduğu için yenilenen raflar, yeni parçalar ve ortaya çıkmayı bekleyen bazı trendlerden söz etmek mümkün.

Ne gibi ?

1.Tartan Deseni

Çanta-Şal: Mango, Etek-Pantolon: Zara, Ayakkabı: Nike

Misal ekose deseninin bu sezon ne kadar gündemde olduğundan hem şu yazımda, hem de instagram story ‘lerimde bahsetmiştim. Fakat biz bu karelerden bahsederken, rengini İskoç eteklerinden alan tartan deseni nasıl olduysa kendini gizleyi becermiş 🙂 Gel gelelim Nike bu sezon, Air Max serisinde bu deseni fazlasıyla sahiplenmiş. Tartan desenine en çok yakışan parçalar bence, pantolon ve etekler. Kendim Büşra olarak : ) çok sevdiğim bu deseninin yeniden ortaya çıkmasına sevindim. Hatta bu desene yatırım yapmanın doğru olduğunu bile söyleyebilirim. Zira modası asla geçmiyor 😉

2.Neon Kazaklar

Yeşil-Saks-Pembe Kazak: Zara, Sarı Kazak: Mango

Bundan 5-6 sene öncesiydi, neon renkler altın çağını yaşadığı bir döneme girmişti. O dönem sanırım bir ya da iki parçada denemiş, sonra nedense tarzımla örtüşmediğinden bu trende pek yanaşmamıştım. Bu sezon yine özellikle trikolarda karşıma çıkınca tekrar gözden geçirdim ve açıkçası gözüme biraz hoş gelmeye bile başladı 🙂 Sanırım bunda, başarılı look’ların etkisi büyük. Görsel pazarlama işte bu sebepten çok önemli, beğenmeyene bile beğendirmeyi başarıyorsa bir marka, gayet doğru yolda demektir : ) Neyse gelelim konumuza. Evet neonlar da bu kışın gizli trendlerinden. Ama siz giydiğinizde pek de gizli kalmayacağı aşikar

: )

3.Fitilli Kadife

Pembe pantolon, Taba ceket: H&M , Gri Ceket, Nude Pantolon, Acı Kahve: Zara

“Nerde o eski kışlar” dedirten bir 90’lar akımı da koleksiyonlarda bize göz kırpıyor. Gerçekten biz çocukken kışlar daha soğuk mu geçiyordu da annelerimiz bize bu fitilli kadifeleri ısrarla giydirip duruyordu. Sanırım benim bu trendi sevmeme sebebim çocukluğumda gizli. Fitilli kadifeye adeta fitil oluyorum. Ama sizi etkilemek de istemem. Bu sezon özellikle ceketlerde ve uzun kabanlarda güzel durmuş diyebilirim (uzaktan bakıldığında : ) Alt giyimde ise geniş kesim pantolonları değerlendirebilirsiniz.

4. Triko Etek-Kazak Takımlar

Gri, Yeşil, Taba Takım: Zara , Siyah-Gri Takım: İpekyol

Bu look’ları gördüğümde, “Ah Zara’cım bu da yeni bir şey mi, triko takım devrini tesettür piyasası 3 sezon önce kapattı” dedim. Zara biraz geriden geliyor sanırım :O Sonra baktım birkaç markada daha özellikle triko etekler bir hayli revaçta. Üstelik takım olarak da tasarlanmış. O zaman dedim ki “hımm, demek ki bu sezon triko eteklere yine şans vereceğiz”. Bence güzel de duruyor. E sıcak da tutuyor. O zaman bu trendi sevip elden ele uzatabiliriz buyrun.

5.Yılan Derisi

Ceket-Etek-Gömlek: Zara , Çanta, Bileklik: H&M

Abartmıyorum, başlığı yazarken bile içim bir tuhaf oldu : ( Daha önce söylediğim gibi, yılanı da sevmem, desenini de sevmem. Yani, sanat doğadan etkilenmeli tabiiii, ama etkilenecek başka hayvanlar, başka sürüngenler bulabilir kendine öyle değil mi. Çin takvimine göre bu sene yılan yılı falan mı acaba bilemedim ki. Neyse efendim, seven varsa buyursun alsın; zira ne yazık ki bu sezon bu desene de koleksiyonlarda fazlasıyla yer vermiş markalarımız.

6.Tayt-Etek , Pantolon-Etek

Siyah taytlı etek – Haki Pantolon: Zara , Lacivert pantolon: Mango

Bu en baştaki look’u görünce aklınıza bir anlığına köydeki basma eteğinin altına şalvarını giyen hanım teyzelerimiz geliyorsa, bilin ki modaya bakış açımız aynı : ) Bu sezon, yine 90’lara gönderme yapan şort-etek trendi, her markada farklı yorumlanmış. Önü kapaklı pantolonlar tesettür markalarında artık bezginlik seviyesinde var o ayrı da; hepimizin bildiği hazır giyim markaları da en sonunda ele almış. Bir de bu etek altına giyilen pantolon olayı var. Çok da fena bir şey değil sanki. Hatta biraz daha modern yorumlandığında gayet güzel ve edepli bir trende bile dönüşebilir gibi.

 

Paylas.

Yorum Bırak