Çarşamba, Kasım 6

beylikdüzü escort

Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim Tüyoları

0

Doğru kombin yapmanın en önemli ve birincil yolu, vücudumuzu tanımak ve vücut şeklimize uygun kıyafetler giymekten geçiyor. Fazlalıklarımız nerede, hangi bölgeleri gizlemeli, hangi bölgelere vurgu yapmalıyız ?  Daha uzun görünmek istiyorsak nasıl kıyafetler seçmeliyiz ?

Bu yazıda daha uzun görünmek için bazı stil ipuçlarından bahsettim. Kıyafet ve aksesuar seçimlerimiz nasıl olmalı, gelin birlikte bakalım:

Pantolon & Etek Seçimi

Eğer bacak boyunuzun kısa olduğunu düşünüyor ve daha uzun göstermek istiyorsanız; pantolon ve etek seçerken bacak boyunuzu kesmeyecek parçaları seçmelisiniz. Örneğin midi boy etekler yerine tercihinizi maksi eteklerden yana kullanmalısınız. Ayrıca yüksek bel etekler de boyunuzu daha uzun gösterir.

Aynı şekilde, son zamanlarda çok trend olan bilek boy pantolonlar da size göre değil. Bunun yerine bileği kapatacak kadar uzun pantolonlar, özellikle ispanyol paça pantolonlar uygun olacaktır.

Tunik Seçimi

Tunik seçiminde, uzunluğu ne kadar fazla tutarsanız, boyunuz da o oranda uzun görünecektir. Örneğin, diz kapağınızın üzerinde biten değil de diz kapağınızın altında biten tunikleri tercih ederseniz ve topuklu ayakkabılardan yardım alırsanız daha uzun görünürsünüz. Unutulmamalı ki burada amaç, bacak boyunuzun kısalığını gizlemek ve küçük hilelerle bacak boyunuzu daha uzun göstermek. Ayrıca bol kesim ve salaş tuniklerden ziyade, dar kalıplı ve kulplu modelleri öncelikleriniz arasına alın.

Nasıl Elbiseler Giyelim ?

Olduğunuzdan daha uzun görünmek ve tek parçada bu işi halletmek isterseniz, tam boy elbiseleri gardrobunuza eklemelisiniz. Özellikle düz kesim uzun elbise modelleri size yardımcı olacaktır. Fakat belinize kuşak ya da kemer gibi aksesuarlar takmamanız gerektiğini söylemeliyim, zira bu aksesuarlar vücudunuzu ikiye bölecek ve bacak boyunuzun kısalığına vurgu yapacaktır.

Abiye seçiminde de aynı şekilde, iki parçalı kıyafetler yerine; yani etekler ve bluzler yerine, tek parça uzun abiyeler giymeye çalışın ve ayakkabınızı da elbisenizle aynı tonlarda tercih edin.

Desenleri Nasıl Kullanalım ?

Desen seçiminde yine ufak tüyolar ile daha uzun görünmek mümkün. Öncelikle önerebileceğim; enine çizgilerden uzak durmanız ve dikine çizgileri tercih etmeniz. Özellikle tam boy elbiseler ya da tunikler seçilirken, dikine çizgili desenler kullanılırsa daha uzun görünürsünüz. Çok karışık ve göz yoran desenlerden de uzak durmanız gerek. Küçük çiçekli, ya da minik puantiye desenlerini tercih edebilirsiniz.

Ayakkabı ve Çanta Seçimi

Daha uzun boylu görünmek için ayakkabı seçiminin önemi bir hayli büyük. Çünkü topuklu ayakkabı bile giyseniz; yanlış model bir ayakkabı boyunuzu uzun göstermeyeceği gibi, sizi olduğunuzdan da kısa gösterecektir. Özellikle uzak durmanız gereken ayakkabı modelleri; bilekten bantlı, yani bacak boyunuzu kesen modeller ve gladyatör model denen, bileği saran bağcıklı sandalet modelleri.. Ayakkabı seçiminde ayağınızın üst kısmının açıkta olması gerekiyor. Ve renk olarak, ten renginize yakın renkleri seçmelisiniz. Örneğin nude tonda bir ayakkabıyı dolabınıza mutlaka eklemelisiniz. Diğer bir önerim, ayakkabınızın, alt giyimde seçtiğiniz parçalayla aynı renkte olması. Yani siyah pantolon giydiyseniz, siyah ayakkabı giymelisiniz. Ya da haki renkte bir etek giydiniz, haki renkte bir ayakkabı giyerek daha uzun görünebilirsiniz.

Çanta seçiminde ise vücut tipinizle orantılı olarak, küçük çantaları tercih etmeli, hantal ve iri çantalardan uzak durmalısınız. Küçük portföy çantalar ya da uzun askılı çantalar sizin için idealdir.

Renkleri Nasıl Kullanalım ?

Renk konusunu ele alırken, vücudunuzu 3 bölgeye ayıralım: baş bölgesi, üst ve alt bölge. Kıyafet tercihlerinizde mutlaka 2 bölgenin birbiriyle aynı renkte ya da yakın tonda olmasına gayret gösterin. Örneğin etek ve bluzünüz aynı renkte olabilir, ya da pantolon ve tuniğiniz.. Eğer üst bedeniniz kısayda, uzun göstermek için başörtü ve bluzünüzü aynı renkte tercih ederek bütünlük sağlayabilir ve daha uzun görünebilirsiniz. Ya da seçtiğiniz tüm kıyafetlerin tek renk olması, yani baştan aşağı aynı renkte giyinmek sizi her zaman için daha uzun gösterecektir.

 

** Çekmeköy 2023 Dergisi, Aralık Sayısı’nda yayımlanan yazım.

Paylas.

Yorum Bırak