Kısa Bir Mola

Geçen hafta bayram tatili için Armutlu tarafındaydık. Mutlaka duymuşsunuzdur İhlas Armutlu Tatil köyünü. Geçen yıllarda gittiğim bir mekandı, bu yıl da ilk kez eşimle gitme fırsatı buldum. Ailelerin burayı tercih etme sebebini bu vesile ile daha iyi anlamış oldum :) Bir kere sizi rahatsız edebilecek hiçbir manzara ile karşılaşmıyorsunuz. Gelen ailelerin çoğu zaten muhafazakar aileler olduğu için, gönül rahatlığı ile tatilinizi yapabiliyor, haşemanızla denize girebiliyorsunuz.

Tabi Akdeniz tarafında yeni otellerin açılmasıyla ilk yıllara göre popülerliğini biraz yitirdiğini söylemek mümkün İhlas’ın ancak; bu biraz da yaz tatilinden ne beklediğinizle alakalı bir şey. Eğer istediğiniz, yorulmadan hiçbir şeye dokunmadan 5 yıldızlı konaklama yapabileceğiniz yeni nesil bir mekansa, buranın size göre olmadığını söyleyebilirim. Çünkü burada apart şeklinde konaklıyorsunuz ve yemeğinizi mutfağınızda kendiniz yapıyorsunuz. Bunun için sitenin tam merkezinde konaklanan alışveriş merkezinden mutfak için ihtiyacınız olabilecek şeyleri kolayca temin edebiliyorsunuz. Aile konaklamaları için bence ideal.

İhlas Tatil Köyü ‘nün en büyük avantajı ve her sezon tıklım tıklım olmasının sebebi muhakkak ki kadınlara ayrılan bir plajının, açık ve kapalı havuzlarının olması. Bu sebeple muhafazakar ailelerin uğrak noktası. Diğer bir avantajı ulaşım bakımından çok kolay bir noktada yer alıyor. Hafta sonu 2 günlüğüne de olsa Yenikapı’dan ya da Bostancı’dan feribota binerek yaklaşık bir buçuk saatte site içerisindeki iskeye ulaşabiliyorsunuz.

Site içerisindeki donatı alanları da gayet yeterli. Büyük bir Aqua Park mevcut ve burada kadın/erkek için ayrı havuzlar var. Sauna, masaj, çamur banyosu gibi spa hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz. Aynı yerde her akşam animasyon gösterileri, Türk Sanat ve Halk Müziği konserleri gibi etkinlikler düzenleniyor. Sitede aynı zamanda go cart, bisiklet/deniz bisikleti, kano, atv kiralama, lunapark gibi aktivite alanları mevcut. Ben jetski ‘ye bile bindim, düşünün ;)

Geniş kordonunda ve kumsalında akşam üzeri yürüyüş yapabilir, ailenizle çardakta ya da çimlerde oturup piknik yapabilir, alışveriş merkezinin önündeki toplanma noktasında çay kahve içebilirsiniz.

Son olarak güvenlik mevzusunu da unutmamak gerek. İlk başta söylediğim gibi sizi rahatsız edecek bir durumla karşılaşmanız mümkün değil, çünkü aile olmayan ziyaretçiler siteye kabul edilmiyor. Giriş ve çıkışlarda bulunan güvenlik sıkı bir denetim içerisinde. Kısacası gönül rahatlığı ile tatilinizi yapabiliyorsunuz.

Şimdilik İstanbul sıcakları ile boğuşmak üzere kürkçü dükkanına döndük; bir dahaki yıl ise rotamı yeniden buralara çevirebilirim, belli olmaz.

Sevgiler!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir