Kasım’a Veda

3F7A2949 copy (2)

Size olur mu bilmem, ama ben her yılın sonuna doğru biraz hüzünlenirim. Yeni bir seneye başlayacak olmanın garip heyecanı bir yana; geçen koca bir senenin bana kattıkları ya da benden aldıkları için muhasebe zamanı gelmiştir benim için. Hayatıma giren yeni insanları, gördüğüm yeni yerleri, yaptığım işleri gözden geçiririm.. Hani her gece kafanızı yastığa koyduğunuzda, o gün de kimseye karşı bir haksızlık ya da adaletsizlik yapmadığınızı bilerek uyumanın manevi rahatlığı vardır ya; işte her senenin sonunda yine bu huzur ile yeni seneyi karşılamanın derdinde olmak isterim.

Kimileri, yeni bir yıla girmenin çok bir anlam ifade etmediğini savunabilir, ama hayatımızda bir şeylerin değiştiği kesin. Mesela yaş çizelgesinde bir adım öteye gitmişizdir. Ya da yüzümüzdeki kırışıklıklar bir mikrometre daha ilerlemiştir (şimdilik, umarım :) Şaka bir yana, yeni bir yıl ile bazı şeylerin değişmesi de gerekiyor. En azından değişmesi gerekenlerin. Hatalarımızın, kötü alışkanlıklarımızın, eksikliklerimizin, aşırılıklarımızın, sabırsızlıklarımızın… Ve daha peeek çok şeyin.

Yeni bir yıl, yeni umutlar demektir. Arkamızda bırakmamız gerekenlerle, değiştirmemiz gerekenler arasındaki mühim çizgidir. Yepyeni bir ben olarak başlamak için en taze fırsattır. Henüz 2014’e veda etmek için erken olsa da, sonbaharın son ayına veda etmek için en doğru zaman – gülümseme eşliğinde !

3F7A2984 copy

3F7A2883 copy (2)

3F7A2836 copy

3F7A2933 copy

3F7A2918 copy 3F7A2973 copy

Kaban / Etek: E-TESETTUR.COM , Eşarp: ARMİNE , Çanta: Bakırköy Pasajlar , Ayakkabı: DERİMOD

Fotoğraf: Adem Eser

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir