beylikdüzü escort

İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir ?

1
Üniversiteden mezun olduğu andan itibaren insanı bir panik alır. Koskaca üniversite hayatının nihayetinde insanın kafasında dolaşan tek sorunun “Ben şimdi ne yapacağım” olması ironiktir. Tabi akıllılık edip mezun olmadan işini garantileyenleri ayrı bir yere koymak lazım. Ama genelde öyle yapılmaz : ) Memleket meselelerine fazla girmeden sadede gelmek gerekirse, yeni mezun gençler ilk iş görüşmelerinde ne giyeceklerini kestiremezler. Etek giyeceklerse boyunu bilemezler, rengini bilemezler, tarzını bilemezler. Yani ilk iş görüşmesine kapriyle giden bir arkadaşım vardı benim! Bu yazımda kısaca neler giymek lazım, nelerden kaçınmak lazım konusuna değineceğim. Alternatif bir kaç kombin önerisi de yaptım, faydalı olmasını dilerim.
 1-Renkler: Öncelikle böyle bir görüşmeye giderken canlı renklerden kaçınmak gerektiğine inanıyorum. Cenazeye gider gibi simsiyah giyinmek de doğru değil ama en azından bir yerde siyah kullanılmalı diye düşünüyorum. Örneğin ayakkabıda veya çantada. Bunu yanında genelde pastel tonlarda kıyafetler tercih edilmeli. Görüşeceğiniz kişinin dikkatini dağıtacak renkte canlı tonlar, örneğin bir neon yeşili söz konusu bile olamaz.

2-Etek Boyu ve Dekolte: Etek giyilecekse boyunun dizden yukarıda olmamasına özen gösterilmelidir. Gayri ciddi bir duruşa sebep olabilir. Diz hizasında olması daha iyi olur. Ayrıca böyle bir görüşmede kapri yada şort tarzı bir kıyafetin giyilmeyeceğini tekrar hatırlatmak isterim. Yine dekoltede aşırıya kaçılmamalıdır. Gömleğinizin düğmesini bi tık kapamaktan hiçbir zarar gelmez merak etmeyin.


3-Takılar: Takı olayını da fazla abartmayın. Karşınızdaki konuşmacının dikkatini dağıtacak şekilde pek çok takıdan ziyade, saat yada kelepçe şeklinde bir bileklik takmanız daha makuldür. Sallanan iri halka küpeler ya da iri boncuklu kolyelerden de uzak durulmalıdır. Küçük inci bir küpe ve ince zincirli bir kolye tercih edilebilir.

4-Desen, Deri ve Malzeme: Giyeceğimiz kıyafetin deseni ve kumaş cinsi de önemli bir ayrıntıdır. Örneğin bu sene çok moda diye iş görüşmesine giderken çiçek desenli bir pantolon tercih edilmemeli. Yada deri bir etek giyilmemeli. Mümkünse kumaş pantolonlar ve etekler tercih edilmeli. Aynı şekilde kot pantolondan uzak durulmalı !

5- Ayakkabı ve Çanta: Seçtiğimiz çanta ne çok büyük, ne çok küçük olmalıdır. Orta boyda bir clutch yada saplı bir çanta kullanılabilir. Ayakkabıda rugan yerine süet veya normal deri bir ayakkabı daha uygun olur. Topuk yüksekliğine de dikkat etmek lazım. 5-6 cm topuk boyu iş görüşmesi için idealdir. Fazlası genelde tercih edilmez.

 6- Saç ve Makyaj: Saç ve makyajdada aşırıya kaçmamak gerekmektedir. Düz bir fön çekilip saçlar serbest bırakılabilir. Ama saçı toplamak daha ciddi bir görüntü verir. At kuyruğu yada arkadan bir topuz görüşme için idealdir. Makyajı pastel tonlarda yapmak daha uygun olacaktır. Alev kırmızısı bir ruj pek hoş olmaz takdir edersiniz ki. Yine oje sürülecekse kırmızı yerine, daha sade renkler kullanılmalıdır.
Paylas.