Giy – Çık

Son zamanlarda kendimle ilgili tespit ettiğim bir gerçek; kıyafette detaycı ama fazla kolaycıyım. Öyle eskisi gibi kat ve kat, renk ve renk, abartı mı abartı zevklerim yok artık. Sanırım bunda zamanla eşdeğer artan yaşın da büyük etkisi var (hain 30’lar gelme! :) Şakası bir yana, böyle düşünen bir tek ben değilim gibi hissediyorum. Ki tesettür giyim sektöründe yer alan biri olarak, bu inovasyonu koleksiyonlarda da görebiliyorum. Daha minimal, daha sade, daha kolay. Gereksiz aksesuarlardan arınmış parçalar karşılıyor bizi her sezon başı. Genele yaymak yanlış olur elbet, ancak çoğunluğun böyle olduğunu görmek sevindirici.

Evet, daha sade daha minimal ve daha kolay. Bu kolaylık, yeni bir ürün kategorisini bile ortaya çıkarmış durumda; giy-çık. Hani şu önden fermuarlı ya da düğmeli, bazen kapüşonlu, gündüz ya da akşam alışverişte, arkadaş buluşmasında, hatta ofise giderken bile kolayca giyilebilecek cinsten. Ben de bu giy-çık denen ürünleri fazlaca sevmiş durumdayım. Ne yalan söyleyeyim, kombinlemesi de kolay ;) Üstelik zamanla yarışanlar için, hazırlanırken kısacık sürede sizi finale ulaştırması da avantajlarından biri.

Geçen hafta gün içerisinde tercih ettiğim bu giy-çık ceketi, küçük esprileri ve spor-şık duruşundan dolayı bir hayli sevdim. Bootilerle kombinlemeyi tercih ettim, ama spor ayakkabı ya da mevsim bahara döndüğünde babetlerle de tercih edebilirim sanırım.

Sonuç; buradan yetkililere sesleniyorum: hayatımızı kolaylaştıran parçalar üretin, zorlaştıran değil ;) 

Giy-çık Ceket: REDSHOW , Eşarp: AKER , Çanta: El Yapımı , Ayakkabı: DERİMOD (Eski Sezon) , Gözlük: H&M

Fotoğraf: Adem ESER

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir