beylikdüzü escort

Fotoğraf Editlerken Kullandığım 3 Aplikasyon

0

Fotoğrafın ham hali.

Instagram ‘da fotoğraf paylaşmak sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor.. Doğru bir açı kadar fotoğrafın renklerininin göze hoş gelmesi de önemli. Benim fotoğraf editlerken kullandığım vazgeçilmez 3 aplikasyonum var. Bunlarda sırasıyla nasıl işlemler uyguluyorum anlatmak istedim.

1.Snapseed

Snapseed en favori uygulamalarımdan diyebilirim. Fotoğraf editlerken ilk olarak bu uygulamayı kullanıyorum. Fotoğraf koyu ise karanlık yerlerin fırça ile bölgesel olarak aydınlatılması, ya da çok parlak yerlerin koyultulması, sıcaklığın, netliğin ayarlanması işlemlerini hep snapseed ile yapıyorum. Ayrıca bu programda en seveceğiniz şey, fotoğraftaki görmek istemediğiniz objeleri silebiliyor olmanız. Örneğin yerdeki çöpler, arka planda çıkan insanlar ya da kötü duran nesneler snapseed ile yok edilebiliyor.

Renk ayarı, sıcaklık, parlaklık, keskinlik ve temizlik işlemleri yaptım.

2. VSCO

Aktif bir instagram kullanıcısı olup da bu programla tanışmayan yoktur herhalde. Kullandığım en iyi filtre programlarından biri diyebilirim; diğeri Rookie Cam ama en sık VSCO ‘yu kullanıyorum. Genel olarak filtre programı diyorum ama aynı zamanda fotoğraf editleme araçları da var, yani yine sıcaklık, netlik, kontrast, parlaklık ayarı da yapabiliyorsunuz. Ek olarak dijital makine ile çekilen fotoğraflara taneler ekleyip  analog fotoğraf gibi gözükmesini sağlayabiliyorsunuz. Benim VSCO’da en sık kullandığım filtreler; O4, O6, A6, HB2 

O6 efekti ve taneler kullandım.

3.MOLDIV

Son kullandığım program MOLDIV. Artık tüm editlemeniz bittiğinde fotoğrafı süslemek için kullanacağınız bir uygulama. Fotoğrafınızın üzerine dokular atarak göze daha hoş gelmesini sağlıyorsunuz. Örneğin havada güneş yok, fakat siz arkadan bir parıltı oluşturarak sanki güneş parlaması varmış gibi gösterebiliyorsunuz. Ya da yanık film dokusu ile fotoğrafta kırmızımsılık oluşturup farklı bir hava katabiliyorsunuz. Aynı zamanda minik noktalar ya da yağmur taneleri gibi dokuları da MOLDIV’ le yapabilirsiniz.

MOLDIV’de LF8 ve FB1 dokularını kullandım.

Paylas.

Yorum Bırak