Fazlalıkları Gizle, Kusurları Kapat

Kıyafet alırken ve giyerken, nerede ne fazlamız olduğunu bilerek hareket etmeliyiz. Herkesin bölgesel kusurları olabilir, önemli olan bu kusurları minimal gösterecek doğru parçaları tercih edebilmek.

İşte birkaç ipucu;

Bacak Boyu Kısa Kadınlar;

bacak boyu kısa olanlar

Kıyafetlerle birden bire uzayamayız ama ince ve uzun bir silüete bürünebiliriz elbette. Bunun için düz renkli ya da küçük desenli bluzleri, yüksel belli ve çizgili pantolonları tercih edebiliriz. Kalıp olarak aşağı doğru genişleyen pantolonları, topuklu ayakkabılarla bir arada kullanabiliriz. Bel boyumuz kısaysa, uzun göstermek için kalça hizasında biten bluzleri tercih etmeliyiz. Çanta tercihi olarak ise yandan askılı ve zincirli modeller daha uygun olacaktır.

Dar Omuzlu Kadınlar ;

dar omuzlu kadınlar

Omuz ölçünüz darsa, vatkalı gömlekler ve bluzleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz kıyafetler görüntünüze hacim katacaktır. Alt grupta ise dar kesim kıyafeler; kısa şortlar ve etekler omuzlarınızı olduğundan daha geniş gösterir. Aksesuar tercihi olarak, büyük takılar ve yüksek topuklar bu görünümü tamamlaya yardımcı olacaktır.

Geniş Basenli Kadınlar;

geniş basenli kadınalr

Basen ölçüleri geniş kadınların ilk etapta kumaş tercihini doğru yapmaları gerekmektedir. Bu tip vücut ölçüsündeki kadınlar, vücuda yapışan likralı ve polyester kumaşlar yerine, koton kumaşları tercih etmeliler. Kıyafet tercihi olarak ise, kalçanın genişlediği kısmı kapatacak tunikler ve blazer ceketler; cepsiz pantolonlar ve boru paça modeller daha uygun olacaktır. Eğer bel dar, basen genişse; belden oturtmalı etekler dikkati bu kısma çekecek ve kalçanın genişliği göze batmayacaktır. Aksesuarlar ise, görünüme hacim katmayacak şekilde küçük kullanılmalıdır.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir