Eyvah Mezuniyet !

Şu sıralar pek çok genç kızımız, o yıllardır hayalini kurduğu mezuniyet gecesi için kıyafet arayışı içinde. Ne alsam, ne giysem, ne sürsem, ne yapsam diye kara kara düşünüp duruyor. Bir de üzerine iş görüşmeleri eklendi, vakit daralıyor. Siz de onlardan biriyseniz soğukkanlılığınızı koruyun, aradığınız elbiseyi bulmanıza az kaldı :) Sonuçta renkli bir sezona girdik. Çeşit çeşit model var ve içlerinden biri sizin olacak. Önce hangi renk bir elbise istediğinize karar verin. Teninize en çok yakışan rengi tercih etmeniz yerinde olacaktır. Aksesuar işini sonraya bırakın. O vitrinde görüp bir anda aşık olduğunuz ayakkabıyı almak işinizi zorlaştıracaktır. Sonra o ayakkabıya uygun kıyafet bulmak için daha fazla çaba sarfetmeniz gerekecek.

hacimli modeller

Bu sezonun öne çıkan trendlerinden biri volanlı kıyafetler. Çok katmanlı bu tarz kıyafetlere göz atabilirsiniz. Tabi burada vücut tipinizi iyi analiz etmeniz gerekiyor.Fazlalığınız olan bölgeye dikkat çeken bir model sizi daha hacimli gösterecektir. Örneğin kalça kısmında fazlalığınız varsa, volanlar omuz kısmında veya etek uçlarında olmalıdır.

işlemeli modeller

İşlemeli modelleri pek çoğumuz seviyoruz. Çok ağır bir duruşu var. Elie Saab da yine harika bir couture koleksiyona imza atmış bu sezon.. Böyle bir elbise ile mezuniyet gecesinde parıl parıl parlayacağınıza hiç şüphem yok :) Bu tarz bir model tercih edecekseniz kaliteden ödün vermemeniz gerekiyor. İyi işlenmemiş, gayri ihtiyarı yapılmak için yapılmış modellerin deforme olma olasılığı çok yüksektir. Daha sonra kullanamayacağınız bir kıyafete yatırım yapmak da pek mantıklı olmaz.

askısız modeller

Straplez elbiseler mezuniyet gecelerinin vazgeçilmez modelidir. O gece, bu tarz bir kıyafetle pişti olmasına ramak kalan en az 10 kıza rastlamak mümkündür :) Hoş bir duruşu olan bu elbiseleri tercih ederken dikkat etmek gereken en önemli nokta elbisenin göğüs kısmıdır. Eğer bu bölgede fazlalığınız varsa, askısız modelleri tercih etmemeniz daha uygun olacaktır.

geleneksel modeller

Dekolteyi sevmiyorum diyenler için de farklı modeller mevcut. Geleneksel tarzda tasarlanmış elbiseler, yarasa kol ve belden işlemeli modeller bu tarz bir kıyafet isteyenler için ideal. Üstelik kilo sorunu olanlar için de alternatif olabilir :) Saks mavisi veya limon sarısı bir elbise ile gecenin yıldızı olmak hiç zor değil.

tek omuzlu modeller

Tek omuzlu elbiseler de  mezuniyet gecesi için güzel bir seçenek. Geniş omuzlu iseniz böyle bir elbise tercih edebilirsiniz. Tabi bu tarz modellerde elbisenin detaylarına dikkat etmeniz gerekiyor. Fazla detaylı, her tarafında bir hareket bulunan modeller şık durmayacaktır. Örneğin omuz kısmında farklı bir detay, taş veya işleme varsa, alt kısmının sade olması, her zaman daha zarif durur.

kısa modeller 2

Bacak boyu kısa olan kadınlar için ideal olan diz üstü, kısa boy elbiseler de farklı model ve renk seçeneklerine sahip. Işıltılı işlemeli ve süslemeli olanları tercih edebilirsiniz.. Abartılı olmayı sevmeyenler için de diz altı elbise modelleri sezonda fazlasıyla mevcut. Tabi diz altı bir model giyecekseniz bacak boyunuzun da uzun olması gerekiyor. Kısa boylu kadınlar diz altı bir modeli asla tercih etmesinler.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir