Eşsiz Panço

Biz hanımlar yeri geldiğinde takıp takıştırmayı, sürüp sürüştürmeyi biliriz elbet. 10 cm topuklu ile saatlerce ayakta kalmak ya da binbir şekle girip elbisemizin yere sürünen o kuyruğuna basmadan yürümek bizden sorulur. Tüm bunları yaparız tabi ama yerine ve zamanına göre giyinmek de en büyük görevlerimizden biri. Nasıl ki 10 cm topuklu ile yürümeyi başarmak bir marifetse, o topukluyu nerede giyeceğini bilmek daha da büyük marifet bence.

Marilyn Monroe’un “Eğer bir kadına doğru ayakkabıları verirseniz, sizin için dünyayı bile fethedebilir” sözü hem bu söylediklerimi hem de kadınlar olarak gücümüzü çok güzel özetliyor aslında <3

En başa gelecek olursam; takıp takıştırmayı bildiğimiz gibi, yeri geldiğinde rahatımıza düşkün olmayı da biliriz değil mi :) Mesela o, gün içerisinde birkaç yerde bulunmak zorunda kaldığımız zamanlar yok mu. Yoğun çalışma temposu ardından, ofis çıkışı arkadaşlarla buluşacaksak; ya da akşam “Dedemin Fişi” ni izlemek için sinemaya gideceksek :) (çok merak ediyorum, giden var mı :)) İşte tüm bunları yapacaksak; rahat, pratik ve şık denklemini iyi kurmamız gerekiyor.

Bence panço’lar tam da bunu ifade ediyor! Rahat, pratik ve şık. O yüzden adına “Eşsiz Panço” dedim. Üzerimdeki lacivert kahve kareli pançom #Kayra ‘dan aldığım son ganimet. Bu güneşli havalarda ve biraz daha bahara doğru hemen giyip çıkmak için ideal. Altına jean ve spor ayakkabılar giyerek oldukça rahat bir kombin oluşturabilirim.

Zaten bu kış pek çok giyim firmasının da panço çalıştığını eminim görmüşsünüzdür, hem mağazalarda, hem e-ticaret sitelerinde.

Ama yine de panço deyince aklımıza, Şuşutown Kontes Panço gelmiyor değil  :)

Panço, Şal: KAYRA , Jean: MAVİ , Çanta: BAMBİ , Ayakkabı: MİZU , Gözlük: DIOR

Fotoğraf: Adem Eser

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir