Eşarbını Yüz Şekline Göre Bağla

IMG_1526

Eşarp ve şallarınızı yüz şeklinize uygun olarak bağladığınızda, en doğru ifade ile gerçek yaşınızı gösterirsiniz. Yanlış bağlama ise, yüz hatlarınızı doğru yansıtmayacağından, daha genç ya da daha yaşlı görünmenize sebep olabilir. Yüz şeklimizi belirlemek ve doğru bağlamayı yapmaksa, tamamen simetriyle alakalı.

Peki en kolay şekilde yüz şeklimizi nasıl belirleyeceğiz ?

Bu konuda birkaç tüyo vermek gerekirse, işe aynanın karşınıza geçerek başlayabilirsiniz. Aynanın karşısında yüz şeklinizi analiz ederken; alın, elmacık kemikleri ve çene kısmına dikkat etmelisiniz. Çünkü önemli olan bu 3 bölgenin uyumunu sağlamak.

1- Alın bölgeniz yüzünüzün alt kısma göre daha genişse, eşarbı alın bölgenizi daraltacak şekilde kullanmalısınız. Bunun için eşarbın üst önünü üçgen şekilde bağlayabilirsiniz.

2- Çene ve yanak bölgeniz kare şeklinde ise, eşarbı yanak kısmınızı hafif kapatacak şekilde kullanmalısınız. Ve alın hizasında eşarbı üçgen değil, yuvarlak şekilde bağlamalısınız.

3- Uzun bir yüz şekline sahipseniz, alnınızı bone ile bir tık daha fazla kapatmalı ya da eşarbı daha öne gelecek şekilde bağlamalısınız.

4- Yuvarlak bir yüzünüz varsa; yani yanak kısmı geniş ve tombul, alın kısmı geniş, çene kısmı daha dar ise; boneyi alnınızın ortasına getirmekten kaçınmalısınız. Bu şekilde yüzünüz daha kısa ve aynı zamanda daha kilolu görünür.

5- Elmacık kemikleriniz belirgin, alın ve çeneniz eşit oranda oval bir şekilde daralıyorsa, şanlı kesim arasındasınız. Çünkü bu simetrik yüz şekline, hemen hemen her bağlama şekli yakışacaktır.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir