Çarşamba, Aralık 4

beylikdüzü escort

Çizgisini Beğendiğim 5 Ölçülü Türk Giyim Markası

0

Muhafazakar giyim ya da daha doğru ifade ile ölçülü giyim markalarının hızına yetişmek mümkün değil. Adeta her gün yeni bir marka piyasaya çıkıyor diyebiliriz. Hatta muhafazakar giyimle ilgisi olmadığı halde pazarın büyüklüğünü farkeden büyük hazır giyim şirketlerinin dahi bu alanda alt markalar ya da koleksiyonlar çıkardığı bir dönemdeyiz. Elbette bu bir arz-talep meselesi.

E-ticaretin de her geçen gün büyüdüğünü ve daha geniş kitlelere ulaştığını düşünürsek, yeni markalara aslında hala yer var diyebiliriz.

Diğer yandan sektöre yeni markalar katılmaya devam ederken, bu markaların tüketicinin ihtiyaçlarını bilerek; duruşuyla, çizgisiyle, kumaşıyla, fiyat-performans ilişkisi ile, kurumsal kimliği ile ve hatta sezon çekimleri ile kendini doğru konumlandırabilmesi ve fark yaratabilmesi önem arz ediyor. Zira sürdürülebilir ve uzun ömürlü bir marka oluşturmak dışarıdan göründüğü kadar kolay değil.

Uzun yıllardır muhafazakar giyim markalarının marka iletişimi ve pazarlama stratejilerine yönelik çalışmalar yapan, dışarıdan bir göz olarak, sektördeki çizgisini beğendiğim 5 ölçülü Türk giyim markasını sizlerle paylaşmak istedim.

He-Qa by Esra Keskin Demir

Bir süre önce marka ismini He-Qa olarak güncelleyen tasarımcı Esra Keskin Demir bence tüketicinin ihtiyacını en iyi anlayanlardan. Yalın ve zamansız, yani her ortama adapte olabilen-her döneme hitap eden stili, fiyat-performans ilişkisi, kumaş ve dikiş kalitesi ile favori markalarımdan biri. He-Qa ‘nın tasarımlarında sevdiğim ilk şey, vadettiği çabasız şıklık tavrı. Örneğin sade bir ikili takıma minik nüanslarla hareket katması & tercih ettiği renkler, He-Qa ‘nın koleksiyonunu çok daha enerjik ve güçlü bir havaya bürüyor.

Kuaybe Gider

İlk kurulduğu günden bugüne her sezon üzerine ekleyerek büyüyen, bunu yaparken işin içine eğlence ve estetik katmayı seven tasarımcı markalarından biri Kuaybe Gider.  Renkleri kullanış şekli, basit bir parçayı dahi farklı formlara bürüyerek müşterisini şaşırtması , markasını ayrıştıran faktörlerden. Son birkaç sezondur -özellikle yaz sezonunda doğal kumaşlara yatırım yapması da bence koleksiyonunu ayrıcalıklı kılıyor. Eğer aradığınız parçanın iyi kumaş ve iyi kalıpta olmasının dışında, estetik ve farklı olmasını istiyorsanız Kuaybe ‘nin tasarımlarına göz atmalısınız.

Liolle

Mottosu “Ayrıcalıklı Ölçülü Giyim” olan ,  uzun elbise ve abaya tasarımlarını çok beğendiğim markalardan biri de Liolle. Minimal stilini bozmayan, aynı zamanda işin içine renk, desen ve detay katabilmeyi başaran, ender markalardan. Uzun desenli elbiseler, taşlı feraceler, akışkan kumaşlardan tasarlanan parçalar, pastel bir renk skalası, naif bir duruş. Sanırım bu markayı kısaca böyle özetleyebilirim. Özel ve ince düşünülmüş parçalarla stilinize renk katmayı seviyorsanız, Liolle ‘nin ürünleriyle mutlaka tanışmalısınız.

Latifa

Sektöre ilk olarak aktif giyimle girip, kısa süre önce yepyeni bir imajla karşımıza çıkan; koleksiyonunda çok daha modern, şehirli, zamansız parçalara yer veren, sevdiğim bir diğer marka Latifa. Bu markayı tanıdığınızda en seveceğiniz yanı, size uzun ömürlü parçalar sunması. O yüzden diyebilirim ki; Latifa’dan bir ürün aldığınızda, onu uzun yıllar severek giyeceğinize emin olabilirsiniz. Özellikle outerwear; yani dış giyimde bence Latifa sektördeki en iyi markalardan biri.  İncelemenizi tavsiye ederim.

Manila Beat

Dinamik ve aktif giyimde, sektördeki boşluğu doldurma hayali ile üretimine start veren, sektörün en taze ve tavrını beğendiğim markalarından biri Manila Beat. Ölçülü giyimi benimsemiş, fakat aradığı aktif & spor giyim ürünlerini bulmakta zorlanan kadınlar için farklı ve alışılmışın dışında parçalar tasarlıyorlar. İkili eşofman takımları, spor boneleri, tesettür mayosu ve yaz için düşünülmüş diğer pratik tasarımlarına göz atarak bu yeni markaya merhaba diyebilirsiniz.

Paylas.

Yorum Bırak