Bu Patchwork Bir Harika

Renkli parçaları hem bana ilham verdikleri için, hem de yaydıkları güce inandığım için giymeyi seviyorum. Çoğu zaman aksesuarlarla yakalamaya çalışıyorum bu gücü, her zaman başyapıt olacak bir parça denk gelmiyor sonuçta. Neyse ki bugünkü kombinimde başyapıt diyebileceğim keyifli bir parçaya ayrıcalık tanıyorum.

Rengarenk parçaların birleşimiyle ortaya çıkan otantik görünümlü eteğim, sadece benden değil giydiğim anda etrafımda bulunan pek çok insandan da tam not aldı. Daha önce mutlaka duymuşsunuzdur; benim de annemden fazlasıyla aşina olduğum -patchwork- denen el işinden ilham alınmış bu etek tasarlanırken. Aslında yıllar önce savaş ve yokluk zamanlarında eldeki ufak kumaşları değerlendirmek amacı ile kullanılırmış bu iş. Derken yıllar içinde farklı desenler ve şekiller oluşturmaya başlamış kadınlar ve bugün bir çılgınlık haline gelen, şimdilerde özellikle moda sektöründe de fazlasıyla kullanılan patchwork sanatı ortaya çıkmış.

Red Show bu sanatı kullanan markalardan biri. Örme (penye) kumaştan tasarladığı rahat elbiseler ve etekleri renkli detaylarla tamamlamayı seviyor, onu ayrıştıran da bu sanırım. Özellikle yaz koleksiyonunda ortaya eğlenceli parçalar çıkarmış, görülmeye değer.

Eteğimle kombinlediğim beyaz kot ceket yine Red Show.

2

35

Bugünlük sahil yürüyüşünde bana eşlik etse de, Ramazan sonrası tatil ve piknik aktivitelerinden de nasibini alır diye düşünüyorum bu kombin :)

Keyifli bir hafta sonu dilerim !

Ceket/Etek: RED SHOW , Kolye: KOTON , Sneakers: LACOSTE , Şal: İPEKEVİ

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir