Beni Anlatan Bir Şey

SAMSUNG CSC

Şimdi ben uzun uzadıya bir giriş cümlesi yazmışım, yazmamışım , bu yazı için çok da önemli değil aslında. Ama 2014′ ün benden götürdüklerinin başında, “artık uzun cümleler kurmuyorum” mottosu gelir desem doğrudur. O eski heveslerim, o eski heyecanlarım, okul yıllarımdan kalan ve beni ben yapan -gece lambasının dostane ışığında saatlerce yazma- ritüellerim, 2014’ün her bir yeni ayıyla paralel doğrultuda uzaklaşıp gitti. Artık çok daha basit yaşıyorum, çok daha kısa tutuyorum bazı şeyleri. İster buna hızla akan zamanın akışına kapılmak diyelim, ister o saçma olgunlaşma süreci diyelim, ister ilham perileriyle aramızdaki buzları eritemedik diyelim. Ama şunu farkediyorum, çok zaman olmuş beni anlatan yazılar yazmayalı. Oysa ki, istisnasız şehirler arası her seyahatinde bile kucağından bilgisayarını düşürmeyen ya da elindeki not defterine tıkır tıkır bir şeyler karalayan bir insanla müşerrefsiniz şuan.

İşte şimdi 2014’e veda etmeye saatler kala belki de ufacık bir özlem belirdi ve benden götürdüklerine inat 2014’e güzel bir veda yazısı sunmaya karar verdim.

Yine de haksızlık etmeyeyim. Hayatımın son 8 ayında bana her gün mutluluk ve aşk aşılayan, her umutsuzluğa kapıldığımda, her ayağım düştüğünde omzuna güvenle yaslandığım muhteşem bir eş, bana 2014’ün verdiği en güzel hediye.

Hayatıma giren yeni insanlar, gördüğüm yeni yerler, kahkahalarım, hüzünlerim, vedalarım, öğrendiklerim.. Hepsini hafızama kazıdım.

Ve hepsi için kocaman bir teşekkürü hakediyorsun.

Yine de 2015’in senden çok daha iyi olacağını umuyorum.

Hayırla gelsin; sevgi, aşk, dostluk, güzellikler getirsin!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir