Ayın 4’lüsü: Şubat 2015

şubat2015

“Zaman nasıl geçiyor böyle” diye hayıflanıp duruyoruz. Yeni bir aya giriyoruz, o ay bitiyor. Sonra peşinden yine bir ay geliyor. Peşi sıra birbirini kovalayan günler, bazen her biri birbirinin aynı günler. Bazen de hiç umulmadık deneyimler, farklı mekanlar; farklı insanlar ile keyiflenen anlarımız. İşte her ay bitiminde şöyle bir geriye bakmanın, güzel anları pekiştireceğini düşündüğümden; bundan sonra her ay bitiminde paylaşacağım “ayın 4’lüsü” yazı serimi hayata geçiriyorum. Benim için o ayın en güzel 4 şeyi; bir mekan, bir duygu, bir film, bir koleksiyon, bir sergi vs. bloguma renk katacak. Bakalım Şubat’ın 4 ‘ü nelermiş:

the-help_big

The Help: 

Bu ayın benim için tartışmasız en iyi filmi. Konusu biraz klasik olmakla beraber; racism (ırkçılık) konusunu en sıkmadan, en akıcı şekilde anlatan, izlediğim en iyi ikinci film diyebilirim (12 Yıllık Esaret’ten sonra – ilk sırayı alma konusunda kapışırlar). 1960-70 arası Amerika’nın Mississippi eyaletinde geçen, siyah-beyaz ayrımcılığı hikayesini anlatır. Zengin beyazların yanında çalışan, help (yardımcı) ismi verilen siyahilerin yaşadığı birtakım zorlukları o dönem Amerika’sında gün yüzüne çıkarır. Emma Stone ve Viola Davis ‘in başarılı oyunculuğu ile her sahnesini ya gözleri yaşlı, ya da kahkaha atarak izlemeniz mümkün. İzlenecekler listesine not edin.

Kate-Quinn-Organics-Pink-Wallpaper-Gift-Box.001

Kate Quinn Organics: 

Zaman zaman sevdiğim markaları ve ürün deneyimlerimi instagram‘dan paylaşıyorum. Kate Quinn Organics’i ise buraya sakladım :) Aslında bir bebek giyim markası olmasının yanında, benim ilgimi çeken yanı; ürünlerin %100 organik pamuk ipliklerinden üretilmesi. Üstelik pamuğun tohum aşamasından; üretim aşamasına kadar GDO içeren, insan sağlığına zararlı, zehirli maddelerden uzak şartlarda üretilmesi; düğme, çıtçıt gibi aksesuarlarında bile nikel türevi malzemeler bulunmaması bu markayı anneler için cazip kılmaya yetiyor. Bir arkadaşımın yenidoğan bebeğine hediye ararken tanıştığım bu markayı tüm annelere şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdilik Türkiye’de yalnızca Mall of İstanbul’da var, bilginize.

IMG_8619

Puane 2015: 

Bu ay en keyif aldığım işlerden biri Puane 2015 İlkbahar/Koleksiyonu ‘nu çekmek oldu. Büyükada’da gerçekleştirdiğimiz çekimler için bir gün önceden adaya gittik ve sabahın çok erken saatlerinde çekime başladık. Yaklaşık 15 kişilik bir ekiple bütün gün süren çekim, inanılmaz keyifli geçti. Önceden belirlediğim looklar, dekorlar vs. tam anlamıyla istediğim gibi oldu. “Dance of Colors” isimli koleksiyondaki parçaları çok beğeneceksiniz, garanti ediyorum :)

SAMSUNG CSC

Ayvalık: 

Edremit körfezinin bir ucunda konumlanmış, oksijen deposu, tarih diyarı, zeytinyağı cenneti, lezzet durağı olmak gibi kendine has özelliklerinin yanında; gezilecek, görülecek binbir türlü köşesi ile Balıkesir’in incisidir Ayvalık. Uzun uzadıya anlatacak çok şeyi var, ama bugün “her mevsimde ayrı güzeldir” demekle yetineceğim. Ve Şubat’ta da bir başkaydı. Ege’ye uzanan bu ufacık kaçamakla, 3 aylık yorucu İstanbul temposuna katlanabilirim sanırım :)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir