90’lar – Topuklu Spor Ayakkabı Geri Mi Dönüyor ? Dönmesin!

greyderrBaşlıktan da anlaşıldığı gibi bu yazı bir nevi, korku ve endişe üzerine yazılmıştır.

Bir süredir sokaklarda ayağında topuklu spor ayakkabılarıyla 90’lı yılların Spice Girls kliplerinden fırlamış edasıyla dolaşan kızlar görmekteyim. Önceleri yok canım, şakacıktandır, gerçek olamaz diye düşünüp, çok da önemsemiyordum. Sonraları durum biraz daha ciddileşti ve bu ayakkabıları daha sık görmeye, içten içe kimseyle paylaşamadığım bir korku yaşamaya başladım.

90lar

Ben bu korkuyla yaşamaya ve bastırmaya çalışırken, sezon turunda birkaç markada rastladığım bu ayakkabılar, aslında korkularımın ne kadar da yerli olduğunu bir tokat gibi yüzüme çarptı.

Ve işte, o hep 90’larda kalmasını ve “insan hafızası unutmak istediği şeyi çabuk siler” mottosunu bizzatihi burada yaşamak istediğim 90’ların bağcıklı, apartman topuk spor ayakkabıları geri dönmüştü!

Eveet, tamaam, zaten bir süredir bu ayakkabıların daha modern bir görünüme sokulmaya çalışılan Isabel Marant modellerini görüyorduk. Biz, “en azından gizli topuk bunlar, yok canım zaten çabuk biter bu trend, dert etmeye gerek” yok diye kendimizi avuturken, meğer dış mihraklar asıl hedefe doğru hain bir plan içerisindeymiş!

spice_girls

Peki şimdi ne yapacaktık ?

Bu trendi yeniden yaşatmak isteyenlere karşı bir vazgeçme ve kabullenme haline girip, görmezden mi gelecektik; yoksa gizli bir örgüt kurup, bu ayakkabıların sosyal ve çevresel zararlarını insanlara yayma misyonunu mu üstlenecektik. Tamaaam, ben de seviyorum Spice Girls’ ü. Ama bu sevgiyi içimizde yaşasak, o köprünün altından çoook sular aktı desek  ve sevgimizi kalbimize gömüp trendlere alet etmesek olmaz mı ?

Karar sizin dostlarım :)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir