beylikdüzü escort

2019 İlkbahar / Yaz Gelinlik Modası

0

Yaz dönemine girdiğimiz şu günlerde, düğün sezonu da yaklaştı ve gelin adaylarının gelinlik arayışları başladı. Ben de bu dönemde gelin olmaya hazırlananlar için 2019’ un öne çıkan gelinlik modellerini mercek altına almak istedim.

Şüphesiz her gelin kendi düğün masalının kahramanı olmak ve o en özel gününde yıllarca unutamayacağı bir gelinliğe sahip olmak ister. Bu yüzden baktığımızda son birkaç yıldır, özellikle tesettürlü gelin adaylarının gelinlik tercihlerinde, sıradanlıktan kurtulup; kendileri için özelleştirilmiş ikonik ve farklı detaylara yöneldiğini görüyoruz. Bu detay bazen iri bir fiyonk, bazen viktoryen döneme gönderme yapan geniş bir şapka, bazen zarif ve alabildiğine uzun bir pelerin oluyor..

Peki bu yaz, dünyaca ünlü moda devlerinin sunduğu modeller, farklı gelinlik arayışında olan gelin adaylarının beklentilerini karşılayacak mı, birlikte bakalım.

2019 yazında, geçen seneden miras kalan gelinlik trendlerinin yanında; yine beklenmedik detayları göreceğiz. Alışılagelmiş kabarık gelinlik modelleri bir yana, bu yaz; renkli gelinliklerden, geometrik desenlere, kabarık kollardan, iri çiçeklere kadar geniş bir model yelpazesi bizi bekliyor. Bu anlamda bence gelin adayları çok şanslı!

Detaylı incelemek gerekirse, 2019 yazının öne çıkan gelinlik trendleri şöyle:

Şaşırtıcı Sadelik

Şüphesiz geçen sezondan beri gördüğümüz gelinlikte “sadelik” trendinin koleksiyonlarda bu kadar yer edinmesinin sebebi, İngiliz Kraliyet Ailesi’nin gelini Meghan Markle ‘ın düğününde tercih ettiği düz ve abartısız gelinliğiydi. Markle’ın gösterişten uzak, vücut proporsiyonuna uygun olarak hazırlanan kayık yakalı gelinliği, hem tasarımcılara hem gelin adaylarına ilham oldu.

Geçen seneden bu yana sıkça karşımıza çıkan bu tarz sade gelinlik modelleri, 2019 yazında da etkisini sürdüreceğe benziyor. Moda kaygısı olmadan; gösterişin ve abartının değil, sadeliğin ve özgüvenin öne çıktığı bir duruş sergilemek isterseniz, gelinlik tercihinizde bu sade modellere öncelik verebilirsiniz.

İri Fiyonklar

Sadelik anlayışını bozmadan, tek bir detayda gösteriş yakalamak isteyenler için, gelinliğin bir tarafına kondurulmuş iri fiyonkları 2019 yaz gelinliklerinde görebilirsiniz. Bu akımı ilk tanıtan; kendisi de aynı zamanda beğendiğim bir tasarımcı olan Zeynep Serdengeçti’ nin gelinliği idi. Abartısız ve güçlü duruşu ile göz dolduran bu gelinlik tasarımı, şimdiden pek çok gelin adayına ilham oldu bile!

Alışılmışın dışına çıkmak istiyorsanız;  sadelik trendini bambaşka bir boyuta taşıyan bu iri fiyonklarla, göz yormayan, aynı zamanda iddianızı bozmayan bir gelinlik tasarımına kavuşabilirsiniz.

Retro Modeller

Dönem esintisi yaratarak romantik bir havaya bürünmek isteyen gelin adayları için, retro gelinlik modelleri 2019 yazında yine öne çıkıyor. Balon kollar, volanlı etekler, şifon ve dantel detaylar bu akımın öne çıkan detaylarından. Modası hiç geçmeyen ve yıllar süren romantik bir etki yaratmak isteyen gelin adayları bu retro modellere mutlaka göz atmalılar.

Şapkalı Gelinlikler

İkonik parçalarla gelinliği tamamlamak isteyen gelinler için, şapkalı gelinlik modelleri 2019 yazında farklı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarz modelleri seçmek isteyenler için önerim; şapka zaten başlıbaşına dikkat çeken bir detay olduğu için, gelinliğin modelinde sadelilikten yana olmaları. Ya düz kesim saten modelleri tercih etmeli ya da gelinliğin bir bölümünde dantel, işleme gibi detaylara yer vermeleri, göze daha hoş gelen bir görünüm ortaya çıkaracaktır.

Geometrik Desenler

Kabarık modeller, işlemeli, dantelli, şifon detaylı modeller bir yana; bu sezon moda otoriteleri bize bambaşka ve modern bir duruş sunuyor. Geometrik formda işlenen gelinlikler, tam olarak 2019 yazının gözde modellerinden olacak. Klasik işlemelerden sıkılanlar ve farklı bir alternatif arayanlar için bu matematiksel duruş ideal. Hem modern hem ışıltılı bir hava yakalamak isteyen gelin adayları, bu geometrik desenlerin üzerine pırıltı taşlar ve simler ekleyebilir.

Pelerinli Gelinlik Modelleri

Özellikle tesettürlü gelin adaylarının en sık tercih ettiği pelerinli modeller, 2019 yazında yine zirvede olacak. Gelinliğin arka kısmından başlayarak kuyruk halinde uzanan, isterseniz üzerine işlemeler ya da çiçek desenleri ilave ederek zenginleştirebileceğiniz bu modelleri radarınıza alabilirsiniz.

Pelerini uzun tutmak istemeyen gelin adayları için, bel hizasında biten kısa pelerinli modeller de farklı bir alternatif olarak karşımıza çıkacak.

Çiçek Etkisi

“Çiçek sevmeyen kadın yoktur” fikrinden yola çıkan tasarımcılar, 2019 yaz gelinlerine bahar havası yaşatıyor. Baştan aşağı çiçek motifleriyle bezenen modelleri; ya da sade modellerin üzerine işlenen renkli çiçek detaylarını 2019 yaz gelinliklerinde görmeniz mümkün.

Çekmeköy 2023 dergisi, Mayıs 2019, Syf.22 

Paylas.

Yorum Bırak