2014 İlkbahar / Yaz Trend Raporu

2014 ilkbahar yaz

Yeni bir sezona daha girmeye hazırlanırken, aslında bu kış ayının ne kadar da kış gibi geçmediğini farkettim. Şuan hava sıcaklığı 15 derece. Kış sezonu; kalın kabanların, içi tüylü botların, yün kazakların hakkını veremedi. Sezon başında aldığımız çoğu parçaya belki de pek ihtiyaç duymadık bu kış.

Bilim adamları buna küresel ısınma diyedursun, biz de küresel ısınmaya ayak uydurmayı öğrendik sayılır. Dışarı çıkarken, 3 mevsimin şartlarına göre giyiniyoruz resmen. İnce bluz, üzerine kazak, üzerine kaban. Güneş açmaya başladıkça, kombinimizi hafifletiyoruz..

İşte bir sezon da böyle geçerken; daha normal şartlar altında, daha nevi şahsına münhasır, daha insancıl bir mevsime girmenin ümidiyle 2014 İlkbahar / Yaz Trend Raporu’nu açıyorum :)

Bu sezon neler olacak, geçen yazdan bu yaza hangi farklı trendleri göreceğiz beraber inceleyelim.

3 boyutlu çiçekler

kabartma çiçekler

Uzun süredir çiçekli parçaları görüyoruz podyumlarda. Üstelik artık yazı kışı da yok. Çiçekli pantolonlar, çiçekli kazaklar, ceketler, ayakkabılar, çantalar.. Her yer çiçek! 2014 yazındaysa, biraz daha hacimli bir formda karşımıza çıkıyor. 3 boyut kazanan çiçekler, belli bölgelerde yoğunlaşıyor ya da tamamen kabartma çiçek figürleri olarak işleniyor kıyafetlere.

*Ufak bir tüyo; 2014 abiye ve özel gece kıyafetlerinde de bu formları fazlasıyla görebilirsiniz.

Dantel her yerde

beyaz dantel

Danteller ayakkabılara dokunursa ne olur ? Ortaya Erdem’in 2014 SS Runway ‘inde kullandığı bu ayakkabı modeli ortaya çıkar. Özellikle beyaz dantel, yalnızca bir gelinlik rüyası olmaktan çıkıyor ve günlük parçalara, pantolonlara, ceketlere, hatta ayakkabılara bile el atıyor. Anlayacağınız bu yaz, danteller yine gündemde.

 Püsküller 

püsküller

Püskülün her türlüsünü severim diyorsanız, bu yaz 70’lerin lady chic edasına bürünmeye hazır olun. Hareketli püskül formlarını, elbiselerin etek kısımlarında görüyoruz. Zarif ve kendinden emin bir duruşu olan bu trend retro bir tavırla karşımıza çıkıyor..

Madem geçmişe döneceğiz, bu yaz stilettoları bir kenara kaldırın; nostaljik topuklara merhaba deyin!

 Siyah beyaz aşkı

siyah beyaz

Siyah beyaz parçalar geçen yazdan bu yana desen değişimine uğrayarak çıkıyor karşımıza. Daha minimal, iç içe desenler, küçük modern baskılar siyah ve beyazın daha baskın görünmesine sebep oluyor. Yalnızca kıyafetleri değil, aksesuarları da bu akıma kaptırıyoruz. Şapkalar, kravatlar, çantalar.. Siyah beyaz beraberliği 2014 ‘te de devam edeceğe benziyor.

Tunik pantolon

takım tunik pantolon

Tunik pantolon takımlar çok şükür ki yine gündemde! Bu ikiliyi sıklıkla tercih eden biri olarak, heyecanla yeni modelleri beklediğimi söyleyebilirim. Desen desen üstüne giyilir mi demeyin, doğru kombinlendiğinde gayet modern duruyor. Bu tarzda önemli olan, doğru aksesuarları seçmek. Ayakkabı ve çanta ile düz renklerle kontrast oluşturarak başarılı kombinler elde edebiliriz.

 Oversized blazer

oversizedceket

Hayat kurtarıcı blazer ceketlerin boyu uzuyor, biraz da genişliyor. Tek yandan açılıyor, kapanıyor. Ortaya cigarette pantolonlarla kombinlemelik muhteşem bir tarz çıkıyor. 2014 yazında, Dior’un önderliğinde gördüğümüz bu desenli oversized ceketlere dolabınızda yer açın. Uzun ömürlü zamansız bu tarzın müdavimi olabilirsiniz.

Sevgiler !

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir