2013/14 Sonbahar-Kış Trendleri

Güneş bir görünüp bir kaybolmaya başladığına göre, yazlıklar içeri-kışlıklar dışarı moduna geçebiliriz. Sonbahar/kış koleksiyonları mağazalarda yer almaya çoktan başladılar bile. Yine pek renkli, pek ahenkli parçalar bizi bekliyor. Biraz gecikmeli de olsa podyumların altını üstüne getirip, yeni sezon ipuçlarını belirledim.

Bu kış hangi trendleri göreceğiz, hangi renkler öne çıkıyor, detaylar neler, desenler nasıl olacak.. Alışveriş öncesi, geleneksel sezon incelemesine göz atalım diyorum.

ekose

İskoçyalı kareler, sonbahar/kış sezonunda farklı dokular ile bir araya geliyor. En çok tüvit takımlarla karşımıza çıkan, şık ekose takımlar, şifon gömleklere, sık dokunmuş gabardinlere de dokunuyor. Geleneksel tavır ve modern duruş içinde şık bir duruş sergileyen ekoseleri, bordo, gece mavisi ve pudra tonları içinde göreceğiz.

altın dokunuş

Gold detaylar etkisini birkaç sezon daha devam ettirecek gibi duruyor. Bu defa farklı kumaşlar ve parlak yüzeyler ile bir arada yorumlanıyor.. Jakar ve brokar desenleri, altın ihtişamı ile buluşuyor. High fashion ve über lüks sonbahar bu sezon dolaplarımıza girmeye meyilli.

keskin hatlar

Sert kumaşlar ve bol kesimler bir arada! Kalıp gibi duran modeller, maskülen bir tavrın habercisi. Ceketlerde vatkalı, iri yakalı ve düz kesim duruşları göreceğiz. Altına makosen ayakkabılar ve kısacık saçlar ile bu yeni trende ayak uydurmaya kimin cesareti var ?

ters asimetrik

Simetri takıntısı olmayanlar, bu kesimleri çok sevecek. Tasarımda yeniliği sevenler için, smokin kesimler yeni sezonun trendlerinden. Önü kısa, arkası uzun modelleri ceket ve elbiselerde  görmeye devam ediyoruz.

siyah beyaz

Kontrast deyince, siyah ve beyazı sevenlere müjdeli haber. Bu sezon bu iki rengi fazlasıyla göreceğiz. Hem de bir arada. Düz pantolonlar üzerine düz beyaz bluzler, yer yer siyah ve beyazın şekil oyunları ile bir araya geldiği elbiseler, geometrik desenli modeller, sonbahar-kış mevsiminin kilit parçalarından.

pembelim

Yeni sezonun sürpriz rengi pembe! Sonbaharın kaprisli havasına inat, iç açan görünüşü ile dolaplara baharı getiriyor. Chanel Couture Koleksiyonu’nda öne çıkan  tatlı pembeyi, Miuccia Prada da Koleksiyonu’nun baş köşesine taşımış. Yeni sezonun en güzel trendi sizce de bu pembeler değil mi ?

vahşi doğa

Vahşi yaşamı sevenleri  yeni sezonda çılgın hayvan baskıları bekliyor. Kürk mantolar başı çekerken, yün kazakları ve gabardin kumaşları da bu akıma kaptıracağız. Elbiseler, etekler, pantolonlar, ve daha pek çok modeli hakimiyetine alan panter, midilli, zebra ve leopar baskılar, yeni sezonun gözdelerinden olacak.

çılgın tüyler

60’lı yılların siyah beyaz filmlerinden sıçrayan tüylü parçalar, elbiseleri ve etekleri uçuşan bir forma sokuyor. Chic lady olmayı sevenler,  sezon renklerinden bir demet tüyü, kombinlerine iliştirebilir.

parlak dokular

Parlak yüzeyler yeni sezonda dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Balmain’in öncülüğünde, kışın kasvetli havası ışıltı kazanıyor. Stil hatalarına çok açık bu trendi, sade parçalarla  kombinlemek önemli. Tek parçada bütünlüğü sağlamak işi kolaylaştıracaktır.

floral baskılar

Çiçek desenleri moda gündemini bir sure daha meşgul edecek gibi duruyor. Sahaları hiç terketmeyen trend, bu defa yenilenerek, daha güçlü bir şekilde podyumlara dönüyor. Bu defa uzun kışlık mantolarda ve fermuarlı ceketlerde  karşımıza çıkıyor. Ve tabii çiçekli elbiseleri gözden kaçırmamak lazım.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir