2013 İlkbahar/Yaz Sezonuna Dair 10 Temel İpucu

Yeni sezon incelemelerimi paylaşmaya henüz fırsat bulabiliyorum. 2013 İlkbahar/Yaz Koleksiyonlarının görücüye çıktığı Paris, Londra, Milano ve Newyork Moda Haftaları’ndan geriye renkli görüntüler kalmıştı.. Bu görüntüler arasında yeni sezona dair pek çok ipucu var.. 4 Ocak’ta Kanal 24 ekranlarında sevgili Berfu Haşıoğlu’nun programında iconjane ve off ne giysem blogunun sahibi Billur Saatçi ile de tam olarak bunu konuştuk. Blog dünyası üzerine ilerleyen sohbetimizde, “yeni sezonda bizce neler var” a değindik biraz.. Programda da belirttiğim ve bu postun konusu itibariyle “2013 İlkbahar/Yaz Sezonuna Dair 10 Temel İpucu” başlığı altında incelediğim ipuçlarından ilki, yaz sezonunda bizi sarı rengin beklediği.. Hem de limoni sarı!

Etro – Louis Vuitton Limoni sarıyı neredeyse bütün markalarda görmek mümkün.

Dior – Dries Van Noten Diğer bir ipucu olarak maksi eteklerden bahsedebilirim. Geçen yazla beraber patlayan uzun etekler, bu yaz da etkisini gösterecek. Açıkçası ben de çok seviyorum maksi etekleri. Hem rahat, hem de asil duruyor. Tabii herkes maksi etek giymeli mi, giyerse kalıbı nasıl olmalı o ayrı bir post konusu, ona daha sonra değineceğim.

Dolce&Gabbana – Michael Kors Çizgililer sezona damgasını vuracak gibi gözüküyor. Başta Michael Kors olmak üzere pek çok marka çizgili parçaları dahil etmiş koleksiyonuna. Yatay ve dikey çizgilerle birleşen tasarımlar doğru kombinlendiğinde, ufak hileler ile çok daha zayıf gösterebilir giyen kişiyi.. O yüzden bu trendi sevmemek mümkün değil herhalde.

Kenzo – Thakoon Birkaç sezondur etkisini gösteren desenler, yaz sezonunda da yakamızı bırakmıyor :) Tam sıkıldık, bitsin artık şu desenler derken bir baktık desenler beğeneceğimiz şekilde değiştirilmiş, farklı formlarla kumaşlara işlenmiş.. Kısacası bir süre daha desenlere devam edeceğiz.

Burberry Prorsum – Chloe Sezonun açısı kollarla hafiften genişliyor. Geniş kesim bluzler ve ceketler hacimli bir form oluşturuyor. Nedense pek ısınamadığım bu oversized trendi 2013’te de bizlerle.

Trussardi – Aminako Wilmont Bahar çiçekleri gönlümüzü gözümüzü açmaya hazırlanıyor.. Floral etkiler uçuş uçuş formlarla karşımıza çıkıyor. Tarzını çok beğendiğim Ümit Benan da Trussardi’de çiçek desenleri ile güzel bir merhaba diyor.

Burberry Prorsum – Alexander Wang Özellikle bu kış metalik detayları çok kullandık. Çantalar, ayakkabılar ve aksesuarlarla parlak bir sezonu bitirmek üzereyiz. Tasarımcılar yeni sezon için de parlak parçaları bizlerle buluşturuyorlar. Uzay çağının gereklerini hakkıyla yerine getirmelerinin yanında, renkli takımları bizlere sunarken de gayet cesurlar. O cesareti Burberry Prorsum’un parlak neon pembe ceketini giyerken gösterenler olacaktır eminim..

Louis Vuitton – Marni Diğer bir ipucu kutu kutu kareler! Özellikle Marc Jacobs Louis Vuitton’ın 2013 İlkbahar/Yaz Kreasyonu’nda kareli parçaları ayan beyan kayırmıştı. Marc Jacobs’un kareleri yeni sezonda pek çok yerde karşımıza çıkabilir.

Balenciaga – Gucci Koleksiyonerlerin bizler için verdiği bir diğer ipucu volanlar ile kıyafetlere kazandırdıkları hareketler. Yeni sezonda, sert ve keskin hatlar, yerini hareketli ve feminen parçalara bırakıyor.

Balmain – Michael Kors Sezonun öne çıkan aksesuarı yine kemerler! Elbiselerin, ceketlerin, eteklerin, bluzlerin üzerine çekinmeden kullanılan kemer trendini seviyorum. Kombinleri tamamlamak için büyük bir yardımcı.2013 İlkbahar-Yaz’a dair söyleyebileceklerim temel olarak bunlar..

Bu arada programı izleyememiş olanlar şuradan tekrarına ulaşabilirler:

Bakalım hararetli hararetli neler anlatıyormuşum ?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir