2013 İlkbahar / Yaz Çanta Trendleri

2013 ilkbahar/yaz sezonuna hazırlanırken yeni çanta almak isteyenler için sezonun öne çıkan detaylarından bir rehber hazırladım. Bu sezon yine farklı ve renkli modelleri ile çantalarımız kombinlerimizi hareketlendirecek.  Öne çıkan trendler şöyle :

çiçekliler

Floral baskıları bu sezon her yerde göreceğiz. Özellikle Prada, Dolce&Gabbana, Moschino gibi moda devlerinin çiçek detaylı çantaları bu sezon bir çiçek akımı başlattı diyebiliriz. Orta boy tote modellerden, clutchlara kadar pek çok modele çiçekler konacak. 

çizgililer

Bu sezon öne çıkan desenlerden biri de çizgililer. Farklı renklerle bir araya gelen şeritleri, kıyafetlerimiz dışında çantalarda da görmeye devam edeceğiz. 

file modeller

Alexander Wang’ in file modelleri farklı olmayı sevenler için sezonda çantalara farklı bir yorum katıyor. 

dikdörtgen askılı

Pratik kullanımları ile askılı modeller bu sezon da vazgeçilmezlerimiz arasında olacak. Dikdörtgen küçük askılı modellerden bir tane edinmek gerek. 

küçük el çantaları

Clutchlar, farklı boy ve kesimlerde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Gündüz ve gece modelleri ile bu zarif küçük el çantalarından vazgeçemeyeceğiz. 

lazer modeller

Bu sezon Ralph Lauren ‘in öncülüğünde öne çıkan lazer kesim çantalar bahar kombinlerimize farklı bir hava katacak.  

şeffaf modeller

2013 ilkbahar/yaz sezonunda öne çıkan bir çanta modeli olarak şeffaf çantalar, pvc ve cam seçenekleri ile farklı bir trend oluşturuyor. Elbiseler ve eteklerle çok yakışacak içi görünen bu şeffaf çantalar, farklı tarzları sevenler için güzel bir alternatif. 

rengarennk

Sezonun öne çıkan renklerinden fuşya, yeşil, sarı, nar çiçeği renkleri çantalarımıza enerji verecek.  Parlak neon renklerin yanında, su yeşili, menekşe renkleri, pudra rengi gibi pastel tonları da göreceğiz bu sezon. 

Untitled-1

Geçen sezonun metalik renkleri, şeffaf modeller ile birleşiyor ve uzay çağının kapılarını aralıyor. Şeffaf metalik modeller, sade kombinlerin bir numaralı aksesuarı olacak. 

tote modeller

Günlük hayatta kullanmaktan vazgeçemediğimiz saplı orta boy çantalar, sezonda etkisini göstermeye devam ediyor. Farklı boy ve renk seçenekleri ile rahatına düşkün kadınlara hitap ediyor. 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

1 Comment 2013 İlkbahar / Yaz Çanta Trendleri

  1. Pingback: 2013 Çanta Trendleri! | Modasahne

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir