2012 / 2013 Sonbahar-Kış Trendleri

2012/2013 Sonbahar-Kış Sezonu’ndan dikkatimi çeken detaylar şöyle;

Ralph Lauren – Dolce&Gabbana

Rönesansa çağrışım yapan altın işlemelere koleksiyonlarda sıkça yer veriliyor. İhtişamı ve zarafeti yansıtan bu sanat rüzgarı gönlümüzü fethedercesine çizmelere bile dokunmuş durumda.

Alexandre Herchcovitch

Sezonun rengi kesinlikle bordo. Özellikle ceket ve kabanlar, çantalar, ayakkabılar bordo ve tonlarına bürünmüş durumda. H&M, Mango gibi görece casual hazır giyim markalarında da bordo kazaklar ve hırkalar ön planda.

Moschino – Junko Maeda

Kaz ayağı olarak bilinen Pied de Poule, yine sahnelerde. Siyah ve beyazın bir arada kullanıldığı bu desene ek olarak kareli, ekose baskılı parçaları da görmek mümkün.

Alexander Mcqueen

Trend öncülerinden Alexander Mcqueen moda haftalarında gözlerimizi beyaza öyle bir alıştırdı ki, elimiz hep beyazlara gider oldu. Kışın beyaz giyilmez tabusu yıkılırken, bir atasözümüzü de böylelikle kaybetmiş olduk.

Rachel Comey – Salvatore Ferragamo

Deri detayları uzun süredir bu kadar bir arada görmemiştik. Bu sezon deri bütünlüğü; etekler, pantolonlar, çizmeler, çantalar ile tam anlamıyla sağlanmış durumda.

Prada

Farklı desen oyunlarına yer vermiş koleksiyonerler. Simetrik ve asimetrik düzende tasarlanan şal desenleri, bohemvari uzak doğu desenleri kıyafetlerde renk kombosu oluşturuyor.

Aquilano Rimondi – Cacharel

Baştan aşağı aynı giyinme trendi ön plana çıkıyor bu sezon. Özellikle, takım elbise olarak nitelendirilen ceket ve pantolonlar aynı renk ve birbirini tamamlayan kesimlerde daha disiplinli bir görünüm oluşturuyor.

Blumarine

Parlak kumaşlarla tasarlanan kıyafetleri görüyoruz sıklıkla. Önceleri dore ve lameyle tanıdığımız, bildiğimiz bu yansımalı kumaşlar, alternatif renklerle de kullanılır hale gelmiş durumda. Metalik neon olarak nitelendirebileceğimiz bu renk akımının uzay çağına gönderme yapar gibi bir hali var.

Jil Sander

2011-2012 Sonbahar/Kış sezonu ile patlama yaşayan büyük kesimli paltolar, montlar, kazaklar 2013 kışında da bizimle olacak. Rahat ve sportif bir görünüm sunan oversized parçalar günlük yaşamda kullanım kolaylığı sağlıyor.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someoneShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir